В НТУ "ХПІ" відкрито новий учбовий клас для спеціалізованої підготовки студентів машинобудівних спеціальностей

26. November 2009

У відкритті класу взяли участь голова облдержадміністрації Арсен Аваков, його заступник Людмила Бєлова, президент індустріальної групи АТ "УПЕК" Анатолій Гиршфельд і ректор університету, професор Леонід Товажнянський. Партнерами проекту сталі компанії "Parametric Technology Corp." (США) і її партнер - "ProTechnologies" (Росія).

Як відзначив голова облдержадміністрації Арсен Аваков, проект став яскравим прикладом впровадження концепції, розробленої в області, і спрямованої на тісну співпрацю промисловості, освіти та науки регіону. На думку Арсена Авакова, проект, який реалізується НТУ "ХПІ", дозволить на принципово новому рівні розвивати притаманні області традиції інтеграції науки, освіти та промисловості.

Розповідаючи про призначення нового учбового класу, ректор НТУ "ХПІ" Леонід Товажнянський відзначив, що клас призначений для підготовки висококваліфікованих фахівців, які змогли б працювати в реальному секторі економіки, перш за все – в тих областях, якими традиційно славиться Харківщина, і які останні 5 років є пріоритетними для реформування в області. "Насамперед, це – машинобудування, де наші випускники на принципово новому і сучасному рівні відразу зможуть приступити до вирішення складних інженерних і виробничих завдань", - підкреслив Леонід Товажнянський.

За словами ректора, в новому учбовому класі студенти вчитимуться створювати нові машини та складне устаткування, використовуючи популярне в усьому світі інтегральне рішення для розробки виробів в 3D середовищі. Для цього за підтримки індустріальної групи "УПЕК", компаній "Parametric Technology Corp." і "ProTechnologies" новий клас оснащений найсучаснішим устаткуванням: могутнім кластерним обчислювальним комплексом, трьома мультимедійними екранами та підключений до міжнародних університетських мереж і бібліотек. Спонсорський внесок американської та російської компаній – 500 академічних ліцензій для НТУ "ХПІ" й методичні розробки.

Відкриваючи новий учбовий клас, голова облдержадміністрації відзначив, що ця подія дозволить реалізувати думки та сподівання багатьох поколінь політехніків.

"Саме цього дня, в стінах НТУ "ХПІ" я хочу пригадати чудового вченого-політехніка Арега Вагаршаковіча Дабагяна – професора кафедри АСУ, який більше 40 років тому свої перші роботи присвятив саме математичному моделюванню та кластерному аналізу, автоматизованим системам управління і проектування. Саме цією людиною в стінах ХПІ була написана серія чудових книг, по яких вчилися нинішні доктори наук і професора, і по яких продовжують вчитися сучасні покоління студентів. Саме це дозволило створити в ХПІ наукову базу математиків та інженерів, у яких виховувався системний погляд на питання проектування", - відзначив Арсен Аваков, - "Саме тому сьогоднішній день для мене – це меморіал праці тим вченим, які працювали над проблемами математичного проектування і моделювання в ХПІ багато років тому".

Источник: http://blogs.kharkivoda.gov.ua/news.php?news=11366

 

НТУ "ХПІ" та індустріальна група "УПЕК" підписали угоду про співпрацю

Підписання угоди відбулося в рамках діяльності учбово-науково-виробничого комплексу "Техноград", створеного спільними зусиллями ІГ "УПЕК" і НТУ "ХПІ" в цілях проведення науково-дослідних і проектно-конструкторських робіт із створення нової конкурентоздатної техніки, а так само для підготовки та підвищення кваліфікації інженерно-технічних і наукових кадрів.

Як відзначив ректор НТУ "ХПІ" Леонід Товажнянський, співпраця в рамках сумісного проекту розпочалася влітку 2008 року. Сьогодні ж відбулося документальне оформлення стосунків між НТУ "ХПІ" та індустріальною групою "УПЕК".

Як відзначив в ході підписання угоди голова обласної державної адміністрації Арсен Аваков, цей крок дозволить найбільшому науковому і освітньому центру, яким є ХПІ, і ІГ "УПЕК" перейти на принципово новий рівень стосунків.

"Я дякую Анатолію Гиршвельду за співпрацю з НТУ "ХПІ" й упевнений в тому, що вона принесе нам чимало принципово нових розробок: як наукових, так і виробничих!", - сказав керівник Харківської області. 
 

Источник: http://blogs.kharkivoda.gov.ua/news.php?news=11367

 

новини

Comments are closed