Михайло Добкін відвідав унікальну експериментальну базу НДПКІ «Молнія»

19. July 2010

14 липня 2010 року Голова Харківської облдержадміністрації Михайло Маркович Добкін відвідав унікальну експериментальну базу НДПКІ «Молнія» НТУ «ХПІ», яка постановою Кабінету Міністрів України від 19 грудня 2001 року віднесене до переліку об’єктів, що становлять національне надбання держави.

Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Молнія» (НДПКІ «Молнія»), який входить до складу Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», без перебільшення можна назвати однією з найвизначніших науково-дослідних установ України. Створений у 1954 році як лабораторія на кафедрі електропередачі Харківського електротехнічного інституту, він пройшов довгий і нелегкий шлях розвитку до всесвітньо визнаного наукового центру, що уособлює Харківську наукову школу техніки та електрофізики високих напруг.

Наразі в інституті плідно працюють 7 докторів наук, 10 кандидатів наук, 8 лауреатів Державної премії України та 1 лауреат премії президії НАН України.

На експериментальній базі Голова облдержадміністрації ознайомився з роботою установок, що імітують розряд блискавки силою струму до 200-250 кА. Також М.М. Добкіну було продемонстровано ряд експериментів: розряд штучної блискавки, підрив металевого дроту струмом блискавки, руйнування блискавкою зразка обшивки літака.

В ході візиту голови Харківської облдержадміністрації було проведено круглий стіл за темою «Електромагнітна безпека держави». На засіданні «круглого столу» з презентацією «Наукові розробки НТУ «ХПІ» в галузі високовольтної імпульсної техніки» виступив ректор університету Л.Л. Товажнянський, в якій він доповів, що університет має унікальні розробки в галузі електромагнітної безпеки, використання яких може дати державі і регіону великий економічний ефект. Ректор запропонував цілий ряд організаційних заходів, які необхідно провести на державному рівні щодо проблем забезпечення електромагнітної безпеки держави.

На прес-конференції Голова Харківської облдержадміністрації М.М. Добкін зазначив: «Найкраща допомога з боку влади – це завантаження державними замовленнями всіх, хто, виконуючи свою роботу, може приносити користь країні» і «найголовніше що нам вдалося зберегти НДПКІ «Молнія» НТУ «ХПІ» у робочому стані, і він здатний вирішувати самі сучасні завдання, які ставить перед нами життя. Гроші рано чи пізно в країні будуть, з’являться державні замовлення, і скористатись ними зможуть ті, хто має серйозну технічну і наукову базу».

 

clip_image002 clip_image002[4]
clip_image002[6] clip_image002[8]
clip_image002[10] clip_image002[12]
clip_image002[14] clip_image002[16]
clip_image002[18] clip_image002[20]
clip_image002[22]  

 

 

 

 

 

новини

Comments are closed