Дистанційний курс «Куратор змісту-3 (Мережевий інформаційний аналітик)»

24. September 2014

Дистанційний курс «Куратор змісту-3 (Мережевий інформаційний аналітик)»

В теперішній час спостерігається безперервне зростання інформації в мережі: щохвилини завантажується на YouTube 72 годин відео, кожен день створюється 340 мільйонів твітів, кожен місяць на Facebook створюються 25 мільярдів одиниць контенту. І таких прикладів можна наводити безліч.

Тому з'явилася потреба в новій діяльності в мережі, яку здійснює куратор змісту - людина, яка постійно збирає, структурує, коментує певну тему і дає користувачеві повну інформацію з коментарями на вимогу. Ця назва походить від Сontent сurator - хранитель музею. Іноді куратора змісту називають майстром новин. Таку людину можна назвати мережевим інформаційним аналітиком, або просто мережевим аналітиком.

Термін «куратор змісту» з'явився в 2008 році і привернув увагу користувачів Інтернет. З одного боку - це кваліфікація, з іншого, можливо - спеціальність. Одне зрозуміло, фахівців цього профілю необхідно готувати.

Дистанційний курс «Куратор змісту» розрахований на 8 тижнів і орієнтований на магістрів, аспірантів, викладачів, фахівців дистанційного навчання. Під час навчання використовується виконання індивідуальних завдань, робота в форумі, обговорення проблемних питань на семінарі.

Програма курсу

Тиждень 1. Куратор змісту. Визначення

Тиждень 2. Характеристика і компетенції куратора

Тиждень 3. Пошук інформації в мережі

Тиждень 4. Роль куратора в електронній бібліотеці

Тиждень 5. Персональне навчальне середовище і персональна навчальна мережа

Тиждень 6. Визначення якості інформації

Тиждень 7. Методи роботи куратора змісту

Тиждень 8. Інструменти куратора змісту

Курування змісту може бути використане в різних областях, наприклад, в освіті це забезпечення професійної, педагогічної та технологічної діяльності викладача. У бізнесі - це маркетинг. Уміння курувати зміст важливо для бібліотечного працівника.

Результатом навчання є виконаний слухачем проекту «Курування конкретної предметної області»

Навчання в курсі безкоштовне.

Для участі в курсі необхідно заповнити анкету (адреса на сайті http://dl.kharkiv.edu).

Початок занять з 13 жовтня 2014 р.

В середу 9 жовтня о 12-35 за київським часом буде проведено установчий вебінар. Посилання на вхід у вебінар буде розміщено за адресою http://dl.kharkiv.edu

Мова спілкування: українська та російська  

Автори і тьютори курсу керівник Проблемної лабораторії дистанційного навчання НТУ «ХПІ» проф. Кухаренко Володимир Миколайович, заст. директора бібліотеки НТУ "ХПІ" Главчева Юлія Миколаївна.

новини

Comments are closed