Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» має давні і міцні договірні стосунки зі 100 університетами у 35 країнах світу. Наш вуз є повноправним членом 5 міжнародних об’єднань: Асоціації університетів за демократію, університетів Чорноморського басейну, Євразійських університетів, Європейських університетів, а також університетів, що підписали Болонську декларацію. Високий авторитет у міжнародній освітній спільноті сприяє визнанню лідерських позицій НТУ «ХПІ» в системі вітчизняної освіти.

Посольство Сполучених Штатів Америки обрало наш університет місцем проведення «Дня освіти США» 28 вересня. Цей захід був одним із Днів Америки в Харкові, які проходили 26–29 вересня в нашому місті.

«Харків – відомий у Європі і світі центр освіти», – так почав свій виступ перед студентами нашого міста Посол США в Україні Джон Теффт. На зустріч із ним до нашого університету прийшли сотні студентів різних вузів міста, зала засідань Вченої ради не змогла вмістити всіх бажаючих послухати цікавий виступ американського дипломата і задати йому свої питання.

Пан Джон Теффт запропонував присутнім вести розмову без перекладача, і виявилося, що багато присутніх, якщо не більшість, добре володіють англійською. Аудиторія жваво реагувала на дотепні відповіді Посла на запитання, а їх було безліч – і про затребуваність конкретних професій у Сполучених Штатах Америки, і про тривалість запропонованих американською стороною освітніх програм, і про рівень освіти в Україні, і багато інших.

Під час короткого візиту пан Джон Теффт мав бесіду в ректораті НТУ «ХПІ», ознайомився з історичним Ректорським корпусом університету. Проректор професор Є. І. Сокол вручив високому гостеві пам’ятні сувеніри з символікою Національного технічного університету «ХПІ».

Серед заходів «Дня освіти США» в НТУ «ХПІ» відбулися презентації академічних програм для громадян України, спонсором яких виступає уряд США. Їх провели Посольство Сполучених Штатів та організації-контрактори (Американські Ради: ACTR/ACCELS, IREX, Офіс програм ім. Фулбрайта, центри мережі EducationUSA). Тут були представлені проекти, які надають можливість старшокласникам, студентам, аспірантам, вченим та викладачам університетів навчатися й стажуватися у вузах Америки. Вони орієнтовані на поглиблення взаєморозуміння, а також на налагодження та зміцнення стосунків між громадянами й установами США та України.

Молодь жваво розпитувала про можливості отримання освіти за кордоном і покращення знань англійської мови. Наприклад, Наталя Троценко (ІТ-37) зацікавилася однією з програм академічних обмінів ім. Фулбрайта: «Незабаром я закінчу університет та отримаю диплом спеціаліста. Сьогодні дізналася про можливість здобути ступінь магістра в Америці». Студенток ІТ факультету Ольгу Білодід, Світлану Примак та Катерину Фетісову приваблюють пропозиції навчання за кордоном, адже системі освіти в США притаманна різноманітність вузів, академічних, соціальних та освітніх програм і спеціальностей. «Навчання в США – це відмінне співвідношення ціни та якості, – говорить одна зі студенток. – Також є можливість отримати фінансову допомогу від університету США».

Презентації відвідали не лише студенти, аспіранти та вчені з різних вузів Харкова, а й старшокласники. Олена Сапожнікова прийшла сюди разом із донькою Ольгою. Наступного року дівчина планує вступати на економічний факультет НТУ «ХПІ». «Зараз престижно отримувати освіту за кордоном, – говорить Олена. – Можливо донька виявить бажання розпочати навчання в університеті саме в Америці, серед багатьох пропозицій ми знайшли програму FLEX для старшокласників».

 На знімках Валерія Таємницького: Посла США Джона Теффта знайомить із нашим університетом проректор професор Є. І. Сокол; вщерть заповнена аудиторія уважно слухає Посла. Презентації програм привернули увагу безлічі відвідувачів.