У вересні 2011 року в стінах НТУ «ХПІ» прочитав курс лекцій з сучасних проблем маркетингу та менеджменту високих технологій австрійський професор Дітер Шнайдер. Серед студентів, які прослухали курс, двоє вирушили на семестрове включене навчання до Клагенфуртського університету.

 Професор співпрацює з НТУ «ХПІ» зі свого першого візиту до України у 1991 році. Дітер Шнайдер має великий практичний досвід, що особливо цікаво студентам Університету. На сьогоднішній день, перебуваючи на пенсії, професор відвідує НТУ «ХПІ» з курсом лекцій, фінансуючи ці поїздки з власних коштів. Завдяки фінансуванню з благодійного фонду Геринга, очолюваного, як і раніше, професором Д. Шнайдером, аспіранти і співробітники кафедри інтегрованих технологій машинобудування та економічного факультету мають можливість навчальних та наукових стажувань у Клагенфуртському університеті. У цьому році також двоє студентів вирушать переймати досвід австрійських фахівців. Як зазначив сам професор, з кожним роком збільшується кількість студентів, які знають не лише німецьку, а і англійську мову на високому рівні.
 Адміністрація НТУ «ХПІ» приділяє велику увагу проведенню культурної програми для Дітера Шнайдера. У цьому році професор відвідав Харківську філармонію, де прослухав музику Брамса і Бетховена, а також балетну виставу в ХАТОБі.
 У 1999 році професор був нагороджений Міжнародною нагородою М.Ф. Семко «За внесок у співпрацю Університетів», а в 2001 році
Д. Шнайдера одноголосно обрано Почесним Доктором Національного технічного університету «ХПІ». У цьому році професору вручили підписану ректором почесну грамоту-подяку.