7 жовтня ц.р. на урочистому засіданні Вченої Ради університету були вручені дипломи Почесного доктора НТУ «ХПІ» видатним ученим з Румунії й Канади – ректору Політехнічного університету Бухареста, сенатору Парламенту Румунії Катерині Андронеску та декану інженерно-механічного факультету університету Мак-Гілл, м. Монреаль, Канада, Кристофу П'єру.
Професор Катерина Андронеску народилася 7 квітня 1948 року в Малова, округ Мехединци, Румунія, доктор хімічних наук. Вона є Почесним  доктором  десяти румунських університетів, серед яких: університет Резита, Петрошанський університет, університет «Овідіус», університет «Андрія Сагуни» з Константи, Політехнічний університет Тімішуари., професор Катерина Андронеску.

В 1972 році закінчила Політехнічний університет Бухареста, одержала диплом інженера за фахом «Індустріальна хімія». Її перші кроки  починалися в цьому ж університет на кафедрі «Хімії й  технології оксидних матеріалів і наноматеріалів». Саме в   Політехнічному  університеті Бухареста проф. Андронеску пройшла шлях від асистента до професора, а потім і ректора цього вищого навчального закладу.

З 1989 і по 1992 року вона - зам. декана факультету індустріальної хімії, з 1992 по 2004 - декан факультету індустріальної хімії Політехнічного університету Бухареста. З 2004 року професор Катерина Андронеску очолює Політехнічний університет Бухареста, а також обіймає посаду президента  Румунської ради  ректорів.

Одночасно з роботою  в університеті, професор Катерина Андронеску займає державні посади.  З 1995 року вона - державний секретар з питань вищої освіти в Міністерстві освіти й наукових досліджень, з 1996 і по 2004 р. - секретар і член комісії з освіти, науковим дослідженням, по справах молоді й спорту в Румунському парламенті, а з 2008 року й по теперішній час обіймає посаду сенатора цього Парламенту й віце-президента комісії з питань освіти, науки, молоді й спорту.

Наукові інтереси проф. Андронеску лежать в області фізичної хімії твердих тіл - силікатів, технології оксидних матеріалів, керамічного виробництва з електричними, магнетичними й термо-механічними властивостями, біоматеріалів, наноматеріалів і нанотехнологій, нетрадиційних методів синтезу матеріалів. З 2002 р. по 2009 професор Катерина Андронеску  - керівник національно-дослідницької програми по мікро й нанотехнологіям. У період з 2001 - 2003, і 2008 - 2009 р. обіймала посаду міністра в міністерстві освіти й наукових досліджень.

У періоди з 1994 - 2000 і 2004 - 2006 р. проф. Андронеску була членом комісії з інженерних наук (Національна рада по академічному оцінюванню й акредитації), членом Академії наук, Європейського товариства по виробництву кераміки, Румунського товариства по біоматеріалам, Румунського товариства по хімії й ін.

Зараз професор Е. Андронеску є експертом комісії з інженерних наук у Румунській національній раді по забезпеченню якості вищої освіти (з 2007 р.), а також  президентом комісії по хімічних харчових технологіях і матеріалознавству в Міністерстві освіти й наукових досліджень (c 2004 р.).

Професор Катерина Андронеску має більш ніж 300 наукових праць, опублікованих і представлених на наукових конференціях в Румунії й за кордоном; координує більш ніж 75 науково-дослідних контрактів, фінансованих як національними, так і міжнародними організаціями.

Професор Кристоф П'єр є одним з найбільш авторитетних і відомих вчених, які працюють в області прикладної механіки та нелінійної динаміки. Він набув всесвітню відомість своїми працями, що відносяться до задач динаміки різних структур, включаючи динаміку лопатей вертольотів, лопаток турбореактивних двигунів та інших механічних систем, що обертаються, динаміки передаточних валів, динаміки аерокосмічних систем, аеропружності, динаміки систем з сухим тертям, задач розповсюдження пружних хвиль, локалізації енергії, оптимізації та ін. Його ім'я носить розроблена разом з професором Шоу теорія нелінійних нормальних форм коливань Шоу-П'ьєра.

З 2005 року Кристоф П'єр є деканом факультету Mechanical Engineering в одному з найкращих університетів світу - McGill University, що розташований в Монреалі, Канада.

На протязі майже десятиріччя професор Кристоф П'єр підтримує активні зв'язки з вченими НТУ «ХПІ. Професор Кристоф П'єр організував поїздки працівників НТУ «ХПІ в Мічиганський університет (США), де він працював до 2005, а потім в університет Мак-Гілл, Монреаль, Канада. Під час перебування співробітників НТУ «ХПІ» в Мічиганському університеті та в університеті Мак-Гілл проводились спільні наукові роботи, за результатами яких було опубліковано кілька статей в міжнародних журналах.
Професор Кристоф П'єр входив до складу Наукових комітетів і приймав участь в трьох Міжнародних конференціях з нелінійної динаміки, які проводились в НТУ «ХПІ» в 2004, 2007 и 2010 роках. Більш того, він, в якості декана факультету, був співголовою наукового комітету та основним спонсором конференцій 2007 и 2010 років. В 2004 року він приїздив в НТУ «ХШ» для читання курсу лекцій з нелінійної динаміки лопатей і лопаток. На кафедрах факультету, яким керує професор П'єр, у теперішній час в докторантурі навчаються два випускники інженерно-фізичного факультету.

Політехніки щиро вітають Катерину Андронеску і Кристофа П'єра з нагоди присвоєння їм найвищого титулу нашого університету й бажають їм подальших успіхів  у всіх їх справах на багато років уперед.