22 жовтня 2011 року Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» відвідала представницька делегація Республіки Таджикистан на чолі з Міністром освіти Республіки Таджикистан Рахмоновим А.А. та Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Таджикистан в Україні Султановим Ш.М.

На зустрічі і переговорах в НТУ «ХПІ» з української сторони були присутні Начальник головного управління освіти і науки Харківської облдержадміністрації Шаповал Р.В., ректор університету професор Товажнянський Л.Л., проректори НТУ «ХПІ» професор Сокол Є.І., професор Кравець В.О., професор Марченко А.П., професор Гринь Г.І., начальник відділу міжнародних зв'язків університету Гончаров О.А.

У своєму виступі Начальник головного управління освіти і науки Харківської облдержадміністрації Шаповал Р.В. розповів про підходи обладміністрації до будівництва вищого освіти області в сучасних умовах, успіхах вищих навчальних закладів області, зокрема НТУ «ХПІ», у міжнародному співробітництві, про важливість для області співробітництва з вищою школою Республіки Таджикистан.

Ректор університету професор Товажнянський Л.Л. розповів гостям про університет, особливу увагу приділив питанням залучення викладачів і студентів НТУ «ХПІ» до науково-дослідної роботи, розвитку інформаційних і нанотехнологій, зв'язкам із промисловістю м. Харкова, розробкам в області енергозбереження, міжнародному співробітництву університету.

Міністр освіти Республіки Таджикистан Рахмонов А.А. від імені Колегії Міністерства освіти висловив величезну подяку керівництву НТУ «ХПІ» за велику допомогу Республіці Таджикистан у підготовці студентів і аспірантів. За його словами, у цей час Таджикистан приділяє першочергову увагу досягненню економічної незалежності країни, головним напрямком якої є енергетична безпека. Тому підготовка в НТУ «ХПІ» висококваліфікованих кадрів, особливо в області електроенергетики, має велике значення для країни.

У ході переговорів, що відбулися, досягнута попередня домовленість про відкриття в Таджикистані факультету НТУ «ХПІ». Сторони домовилися провести необхідну роботу з узгодження умов відкриття такого факультету.

Довідка: у цей час в НТУ «ХПІ» навчається 84 студента (55 з них – на електроенергетичному факультеті) і один аспірант із Республіки Таджикистан. Діють прямі договори про співробітництво НТУ «ХПІ» з Міністерством Енергетики Республіки Таджикистан, Відкритою Акціонерною Холдинговою Компанією «Баркі Точік», а також з Таджицьким технічним університетом імені академіка М.С. Осимі.