15 грудня 2011 Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» відвідав посланець з питань культури Посольства Австрії в Україні, директор Австрійського культурного форуму Др. Якуб Форст-Баттаглія.
На зустрічі від НТУ «ХПІ» були присутні проректор з міжнародних зв'язків професор Кравець В.А., завідуюча кафедрою гуманітарних наук професор Снегурова Т.А., завідувачка кафедрою міжкультурної комунікації та іноземної мови професор Горошко Є.І. і начальник відділу міжнародних зв'язків Гончаров А.А.
У ході бесіди, професор Кравець В.А. докладно розповів про міжнародну співпрацю університету, особливу увагу приділивши багаторічним плідним багатостороннім зв'язкам НТУ «ХПІ» з Клагенфуртським університетом та іншими університетами Австрії.
Проректор Кравець В.А. розповів про те, що співпраця з Клагенфуртським університетом почалася в 1993 році, коли на базі НТУ «ХПІ» було відкрито літні мовні курси російської та німецької мов. Ініціатором і організатором цих курсів є професор Клагенфуртського університету Др. Тільманн Ройтер. Особливістю курсів є те, що австрійські та українські студенти не лише вивчають російську та німецьку мови під керівництвом викладачів, але й можуть застосувати отримані знання на практиці, навчаючись 10 днів в Україні, а потім стільки ж у Австрії. Майже за 20 років існування курсів на них навчилося близько 400 українських і стільки ж австрійських студентів. Для більшості з них навчання на мовних курсах стало сходинкою для подальшого поглибленого вивчення російської та німецької мов в професійних цілях. Культурна програма курсів будується таким чином, щоб познайомити учасників з історією та культурними цінностями Україні та Австрії. Крім щорічних курсів, в даний час співпраця з Клагенфуртським університетом розвивається також по 3-м науковими напрямкам: інформатика, менеджмент високих технологій в машинобудуванні і лінгвістика.
Крім Клагенфуртського університету, тісні наукові й освітні зв'язки підтримуються також з Університетом прикладних наук Карінтії і Віденським економічним університетом.
У результаті проведених переговорів були детально обговорені конкретні питання розширення співробітництва НТУ «ХПІ» з університетами Австрії в галузі освіти і науки, зокрема за напрямами міжкультурної комунікації, обміну студентами, аспірантами, вченими та викладачами.
На закінченні зустрічі пан Якуб Форст-Баттаглія запевнив присутніх в тому, що посольство Австрії в Україні буде всіляко сприяти розширенню співробітництва між НТУ «ХПІ» та австрійськими університетами і, при необхідності, надасть будь-яку необхідну допомогу у вирішенні виникаючих проблем.