13 лютого 2012 року Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» відвідала делегація Політехнічної школи Парижа у складі заступника керівника міжнародного департаменту Сесіль Вігуру і керівника Лабораторії фізики елементарних частин та астрофізики професора Людовика Добжинського. Політехнічна школа Парижа - провідний технічний вуз Франції.
На зустрічі і переговорах від НТУ «ХПІ» були присутні проректор з міжнародних зв'язків професор Кравець В.О., завідувач кафедрою фінансів і оподаткування професор Міщенко В.А. і начальник відділу міжнародних зв'язків Гончаров О.А.
У ході бесіди професор Кравець В.О. докладно розповів про міжнародне співробітництво університету, особливу увагу приділивши багаторічним плідним багатостороннім зв'язкам НТУ «ХПІ» з французькими університетами - Політехнічної школою Ліона та університетом Бордо-3 імені Мішеля де Монтеня. Крім того, гості були ознайомлені зі структурою університету та системою навчання в НТУ «ХПІ».
У свою чергу, представники Політехнічної школи Парижа докладно розповіли про свій університет, систему освіти у Франції, можливості навчання для іноземних студентів. За їх словами, вони багато чули про НТУ «ХПІ» і хотіли б встановити з нашим університетом довгострокові відносини в галузі освіти і науки.
В ході переговорів були досягнуті домовленості про підписання в найближчому майбутньому договору про співпрацю, про направлення студентів НТУ «ХПІ» для навчання в магістратурі Політехнічної школи Парижа за окремими спеціальностями, про можливість підписання угоди за програмою «подвійних дипломів» (одержання випускниками одночасно диплома НТУ « ХПІ »та диплома Політехнічної школи Парижа).
Довідка: детальну інформацію про Політехнічній школі Парижа можна отримати на сайтах: www.polytechnique.edu, www.polytechnique.fr, а також у відділі міжнародних зв'язків НТУ «ХПІ»