6 березня 2012 р. вже в другий раз за останні кілька місяців відбувся візит в НТУ «ХПІ» Директора Програми імені Фулбрайта в Україні пана Мирона Олега Стахіва.

     У переговорах з високим гостем взяли участь ректор університету професор Товажнянський Л.Л., проректор з міжнародних зв'язків професор Кравець В.О. і начальник відділу міжнародних зв'язків Гончаров О.А.

    В ході бесіди проректор Кравець В.О. розповів про пропозиції НТУ «ХПІ» щодо співпраці університету з Програмою ім. Фулбрайта, зокрема за напрямками зовнішньої економічної діяльності (міжнародні фінанси), програмного забезпечення і перекладу. Університет зацікавлений у запрошенні фахівців із США для читання лекцій англійською мовою за вказаними напрямками, що було схвалено паном Мироном Стахівом.

     У свою чергу, пан Мирон Стахів розповів про діяльність Програми ім. Фулбрайта в Україні, про нові напрямки її роботи. Зокрема, в даний час Програма пропонує кільком провідним ВУЗам країни, в тому числі і НТУ «ХПІ», взяти участь в одному з таких нових напрямків. Новизна полягає в тому, що якщо раніше Програма ім. Фулбрайта основний акцент в роботі робила на гуманітарних та економічних напрямках, то тепер є можливість співпраці з технічних спеціальностей. Зокрема, Мирон Стахів пропонує запрошення за рахунок коштів Програми американського вченого або викладача високого рівня на період від 3 до 5 років для проведення в університеті наукових досліджень по одному або декільком напрямкам, які визначить керівництво НТУ «ХПІ». Крім того, представник США може брати участь у читанні лекцій, підвищенні кваліфікації викладачів і вчених університету, проведенні різних семінарів, складанні нових навчальних планів і т.д. Крім того, такий представник США може стати сполучною ланкою між вченими НТУ «ХПІ» та їх колегами в США (пошук партнерів, організація спільних досліджень, участь у міжнародних конференціях і т.д.). Після проведення всіх підготовчих заходів, реклами в США, відбору кандидатів, початок реалізації даної програми може початися вже з вересня 2014 року.

            В результаті проведених переговорів було прийнято рішення про те, що найближчим часом керівництво НТУ «ХПІ» визначить найцікавіші напрямки співпраці з американською стороною і приступить до реалізації досягнутих домовленостей.

         На прохання ректора НТУ «ХПІ» професора Товажнянського Л.Л. пан Мирон Стахів виступив перед деканами та завідуючими кафедрами НТУ «ХПІ» і детально розповів про пропозиції Програми ім. Фулбрайта зі співробітництва з НТУ «ХПІ».

        В 14-30 для студентів та аспірантів НТУ «ХПІ» відбувся семінар, в ході якого представники Програми відповіли на всі питання, що виникли у студентів.

       Довідка: Програма імені Фулбрайта - це найвідоміша у світі програма наукових обмінів Сполучених Штатів Америки. Вона діє з 1946 року, зараз - в 155 країнах світу. У 2012 році Програма ім. Фулбрайта відзначатиме 20-річчя своєї діяльності в Україні. Детальну інформацію про Програму імені Фулбрайта можна знайти на сайті Програми ім. Фулбрайта www.fulbright.org.ua або на сайті групи фандрайзингу відділу міжнародних зв'язків НТУ «ХПІ» http://www.ec.kharkiv.edu/op_fullbright.html