6 березня 2012 року Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» відвідала делегація Посольства Республіки Таджикистан на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Таджикистан в Україні Султановим Ш.М.

         На зустрічі в НТУ «ХПІ» з української сторони були присутні: ректор університету професор Товажнянський Л.Л., проректора НТУ «ХПІ» професор Кравець В.О., професор Гринь Г.І., професор Сакара Ю.Д., декани професор Ластовка А.П. і професор Лазуренко А.П., завідувач кафедрою фізвиховання професор Любіев А.І., директор Палацу студентів Марущенко А.Ф., начальник відділу міжнародних зв'язків університету Гончаров О.А.

       Ректор університету професор Товажнянський Л.Л. докладно розповів гостям про університет, навчання іноземних громадян, у тому числі з Республіки Таджикистан, у НТУ «ХПІ», наявні проблеми та шляхи їх вирішення.

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Таджикистан в Україну Султанов Ш.М. висловив подяку керівництву НТУ «ХПІ» за велику допомогу Республіці Таджикистан в підготовці студентів та аспірантів. За його словами, в даний час Таджикистан приділяє першочергову увагу досягненню економічної незалежності країни, головним напрямком якої є енергетична безпека. Тому підготовка в НТУ «ХПІ» висококваліфікованих кадрів, особливо в галузі енергетики, має велике значення для країни. За його словами, в даний час велика кількість діючих керівників підприємств Республіки Таджикистан є випускниками НТУ «ХПІ». Один з керівників Республіки Таджикистан - спікер верхньої палати Парламенту країни і Голова м. Душанбе Убайдуллаев Махмудсаід Убайдуллаевіч також закінчив НТУ «ХПІ».

         Одна з основних цілей приїзду делегації Посольства Республіки Таджикистан в НТУ «ХПІ» - проведення 27-29 квітня ц.р. на базі нашого університету 1-го всеукраїнського форуму таджицьких студентів, які навчаються в Україні. Крім 245 студентів з Таджикистану, які навчаються в м. Харкові, в роботі форуму візьмуть близько 140 таджицьких студентів, що навчаються у вузах Києва, Дніпропетровська, Кривого Рогу, Донецька, Тирасполя та інших міст. В ході форуму планується створити Всеукраїнську раду таджицьких студентів, вибрати її керівництво, закласти основи видання в Україні журналу про життя та навчання таджицьких студентів у нашій країні, провести спортивні змагання, музичні та інші конкурси. Пан Султанов Ш.М. подякував керівництву НТУ «ХПІ» за допомогу в організації та проведенні форуму. У свою чергу, ректор НТУ «ХПІ» запропонував участь українських студентів у проведених конкурсах, а також в організації після закінчення форуму спільного концерту переможців конкурсів, а також музичних і танцювальних колективів НТУ «ХПІ».

      В ході подальших переговорів Посол Республіки Таджикистан порушив питання про відкриття в Таджикистані спільного факультету НТУ «ХПІ». Він відзначив велику важливість для таджицької сторони даного питання, так як представництво такого відомого ВУЗу, як НТУ «ХПІ», в їхній країні дасть додаткову можливість готувати фахівців високого класу. Ректор НТУ «ХПІ» професор Товажнянський Л.Л. підтвердив згоду керівництва нашого університету на відкриття в м. Душанбе такого факультету, але зазначив, що питання це досить складне і вимагає певного часу на реалізацію. Тим не менш, НТУ «ХПІ» зробить все необхідне, щоб вирішити це питання якомога швидше. Сторони домовилися провести необхідну роботу щодо узгодження умов відкриття такого факультету.

 

Довідка: в даний час в НТУ «ХПІ» навчається 85 студентів (55 з них - на електроенергетичному факультеті) та 1 аспірант з Республіки Таджикистан. У м. Харкові навчається 245 таджицьких студентів, що становить практично 2/3 всіх таджицьких студентів, що навчаються в Україні. В НТУ «ХПІ» діють прямі договори про співпрацю НТУ «ХПІ» з Міністерством Енергетики Республіки Таджикистан, Відкритої акціонерної холдингової компанії «Барки Точик», а також з Таджицьким технічним університетом імені академіка М.С.Осімі.