Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України повідомляє щодо державних стипендій Латвійської Республіки на 2012/2013 навчальний рік.

Відповідно до двосторонніх угод на співпрацю в освіті і науці, Державна агенція розвитку освіти Латвії (Valsts izglītības attīstības aģentūra – VIAA) пропонує також ученим, студентам, дослідникам і викладацькому складу взяти участь в літніх школах, що організовуються латвійськими установами вищої освіти влітку 2012 р.

 

Стипендії виділяються тільки на очне навчання. 

 

Мова викладання – латвійська, однак існують  окремі курси і програми з викладанням англійською. 

 

Розмір стипендії складає 350 латів (близько 700 дол. США) за місяць для студентів  бакалаврських та магістерських програм і 470 латів (близько 900 дол. США) для аспірантів. Стипендії виділяються  на строк до 10 місяців (один навчальний рік). Якщо студент хоче продовжити  навчання, він повинен знову подавати  свою заявку на отримання стипендії. Відповідний грант може надаватись одному і тому ж студенту двічі. 

 

Останній строк подачі заявок на здобуття стипендій – 1 травня 2012р. 

Список затверджених стипендіатів буде опубліковано на веб-сайті VIAA у кінці червня 2012 р., а також усі кандидати будуть проінформовані особисто про результати по електронній пошті.

 

Детальна інформація про навчальні та наукові поїздки  розміщена на веб-сторінці агенції http://www.viaa.gov.lv.  

 

Усі документи подаються виключно в друкованому вигляді за адресою: State Education Development Agency Valnu iela 1, Rīga LV-1050, Latvia). Документи, які  передані факсом або електронною формою, не приймаються.

Усі документи повинні бути перекладені на латвійську або англійську мову та офіційно сертифіковані.

Біографія і лист мотивації повинні бути датовані та підписані.

В 2012 році латвійська сторона також виділяє стипендії на навчання у рамках літніх шкіл – спеціальних курсів, організованих провідними  вищими закладами Латвійської Республіки. 

Балтійська міжнародна школа «Вивчити та дослідити Балтику: природний, культурний і спа туризм» (29 липня – 12 серпня 2012 р.) Відземський університет прикладних наук (мм. Валмієра і Пярну) Детальна інформація - на сайті http://biss.va.lv

Міжнародна літня школа «Місто подій» (27 липня – 11 серпня 2012 р.), Ризький технічний університет  (м. Цесіс). Детальна інформація - на сайті http://www.rtu.lv 

Міжнародна літня школа «Вивчення різноманітного ландшафту прибережної зони Балтійського моря» (29 липня – 11 серпня 2012 р.), Латвійський сільськогосподарський університет. Детальна інформація - на сайті http://www.summerschool.llu.lv/

Документи для участі у літніх школах надсилаються безпосередньо до  ВНЗ – організаторів, останній строк подання заявок - 1 травня 2012 р.