11 червня 2012 року Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» відвідала делегація Федерального університету Флуміненсе із Бразилії на чолі з ректором університету професором Роберто де Соуза Саллесом. У складі делегації також були професор Хуліо Сезар дел Бело (департамент телекомунікаційної інженерії), професор Фабіан Родрігес Лета (заступник директора інженерної школи університету), професор інженерної школи Марія де Пенья Сіндрі Фонсекі. У переговорах з керівництвом НТУ «ХПІ» прийняв також участь Надзвичайний і повноважний Посол Бразилії в Україні пан Антоніо Фернандо Круз де Мелло.
    На зустрічі та переговорах від НТУ «ХПІ» були присутні ректор університету професор Товажнянський Л.Л., проректор з міжнародних зв'язків професор Кравець В.О., декан факультету міжнародної освіти професор Ластовка О.П. і начальник відділу міжнародних зв'язків Гончаров О.А.
    У ході бесіди, що відбулася, ректор НТУ ХПІ» професор Товажнянський Л.Л. докладно розповів про наш університет, приділивши особливу увагу його історії, сучасному стану освіти й науки, зв'язкам із промисловими підприємствами, інфраструктурі, міжнародному співробітництву.
    Надзвичайний і повноважний Посол Бразилії в Україні пан Антоніо Фернандо Круз де Мелло коротко розповів про свою країну, розвиток зв'язків з Україною, про роботу посольства. За його словами, головне, чому він приділяє основну увагу, є добре відношення між людьми й народами. І велику роль у цьому грає система освіти в кожній із наших країн, участь у спільних проектах, обміни вченими й викладачами, навчання студентів і аспірантів. Посольство особливу увагу приділяє встановленню й розвитку контактів між вузами обох країн, прагне всіляко сприяти розширенню й поглибленню цих контактів. Він розповів, що в цей час у Бразилії активно впроваджується Програма «Наука без кордонів», яка спрямована, у першу чергу, на розвиток міжнародних наукових контактів науковців Бразилії  з їхніми закордонними колегами, у тому числі із науковцями України. При цьому враховується високий науковий і виробничий потенціал наших країн. Міністр освіти Бразилії виступив із пропозицією найближчим часом довести число бразильських студентів і аспірантів, що навчаються в Україні, до 1 тис. чоловік. Посол також повідомив, що в цей час у Бразилії проживає численна українська діаспора (третя по величині у світі). З урахуванням фінальної  частини європейського чемпіонату ЄВРО 2012, яка проходить у цей час в Україні, він не обійшов і тему футболу. За його словами, футбол поєднує людей, країни й народи, робить їх ближче. З великим підйомом він розповів про те, що недавно за запрошенням мера Луганська він брав участь у відкритті в цьому місті музею легендарного футболіста Пелє.
    Ректор Федерального університету Флуміненсе (ФУФ) професор Роберто де Соуза Саллес докладно розповів про свій університет, один з найбільших у Бразилії. За його словами, наші університети багато в чому схожі, мають велику кількість подібних спеціальностей. ФУФ у цей час дуже зацікавлений у залученні для читання лекцій і проведення наукових досліджень наших викладачів і науковців, що є реалізацією загальнодержавної програми Бразилії. Крім того, ФУФ готовий направляти до нас на навчання студентів і аспірантів, постійно збільшуючи їхнє число.
    У ході зустрічі були обговорені також деякі інші питання. У завершенні переговорів був підписаний Договір про співробітництво між двома університетами.

Д о в і д к а:  Федеральний університет Флуміненсе є одним із чотирьох фінансованих з федерального бюджету державних університетів у штаті Ріо-де-Жанейро, Бразилія. Він має шість кампусів у місті Нітерой, на південно-східній стороні бухти Гуанабара, і 12 - в інших супутникових кампусах у різних містах держави.
Університет був заснований 18 грудня 1960 року.
У цей час загальна кількість тих, хто працює і навчається  у ФФУ становить 60180 чоловік. Зокрема, це 3078 професорсько-викладацького складу, 4695 технічних і адміністративних співробітників, 26 154 студентів, 4408 аспірантів дистанційного навчання тощо.
Підрозділи Федерального університету Флуміненсе розташовані у різних частинах штату Ріо-де-Жанейро. Штаб-квартира ФФУ діє у місті Нітерой, де перебуває й більшість городків і окремих підрозділів університету:
ФФУ має центральну бібліотеку (Gragoata), 23 секторних бібліотек, 349 лабораторій, 437 класів, дев'ять лекційних залів, Університетську лікарню Антоніо Педро (HUAP) на 276 місць, університет і коледж фармації (University College Geraldo Reis.)
Федеральний університет Флуміненсе визнаний топ університетом у країнах Латинської Америки по стандартах і фігурує в ряді рейтингів країн Латинської Америки на ведучих позиціях.
 
Спеціальності:

Управління (адміністрування)
Суспільне Управління - дистанційний курс
Антропологія
Архітектура й містобудування
Архіви
Мистецтво
Бібліотека й документація
Біомедицина
Екологія
Інформатика
Актуарні науки
Біологічні науки
Бухгалтерський облік
Економіка
Природничі науки
Суспільні науки
Кіно й аудіовізуальні
Комплементації досліджень в області підприємництва й інновацій
Зв'язок - журналістика
Зв'язок - Реклама
Промисловий дизайн
Право
Фізична культура
Сільське господарства й інженерна екологія
Цивільне будівництво
Інженерія агробізнесу
Нафтові технології
Технологія виробництва
Інженерія водних ресурсів і навколишнього середовища
Телекомунікації інженерних систем
Електротехніка
Машинобудування
Металургія
Хімічне машинобудування
Статистика
Медіа-Дослідження
Філософія
Фізика
Фізика з акцентом в області обчислювальної фізики
Геофізика
Географія
Історія
Комп'ютери
Математика
Математика з акцентом на обчислювальній математиці
Медицина
Ветеринарія
Харчування
Стоматологія
Педагогіка
Культурне виробництво
Психологія, хімія, промислова хімія
Міжнародні зв'язки
Соціальне обслуговування
Соціальна робота
Інформаційні системи
Технології в комп'ютерних системах дистанційного курсу
Туризм