8 вересня 2012 Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» відвідала делегація Посольства Республіки Ірак в Україні на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Ірак Шорш Халід Саідом.

 

На зустрічі, що відбулася і переговорах в НТУ «ХПІ» з української сторони були присутні: ректор університету професор Товажнянський Л.Л., проректор НТУ «ХПІ» професор Кравець В.О., декан факультету міжнародної освіти професор Ластовка А.П., начальник відділу міжнародних зв'язків університету Гончаров О.А.

 

Ректор університету професор Товажнянський Л.Л. детально розповів гостям про університет, його співпрацю з промисловими підприємствам міста, навчання іноземних громадян, у тому числі з Республіки Ірак, наявні проблеми та шляхи їх вирішення.

 

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Ірак в Україні Шорш Халід Саід висловив подяку керівництву НТУ «ХПІ» за теплий прийом і велику допомогу в роботі з іракськими студентами. Він висловив занепокоєння тим, що останнім часом приїзд на навчання в Україну іракських студентів став безконтрольним з боку держави.  Міністерство освіти Іраку вважає, що на навчання потрапляють студенти з дуже низькими шкільними випускними оцінками, що не дозволяє їм повною мірою освоїти матеріал, який їм читають в українських вузах. У зв'язку з цим, багато студентів, які отримали освіту в Україні, після повернення до Іраку не можуть здати державні іспити і приступити до роботи в якості інженерів. Тому в Іраку прийнято рішення взяти під державний контроль студентів, які виїжджають на навчання за кордон студентів. Зокрема, якщо громадянин Іраку їде вступати на інженерну спеціальність, середній випускний шкільний бал у нього повинен бути не менше 70-ти (зі ста можливих). У зв'язку з цим, найближчим часом кількість вступників на навчання іракців скоротиться, але підвищиться якість їх підбору.

 

Ректор НТУ «ХПІ» повністю підтримав прагнення іракської сторони направляти на навчання в Україну тільки добре підготовлених школярів, зазначив при цьому, що це полегшить нам підготовку висококваліфікованих фахівців для Іраку.

 

На закінчення бесіди було висловлено двобічне прагнення розвивати тісне співробітництво між сторонами в галузі освіти і науки.

 

Довідка: в даний час в м. Харкові навчається 1600 іракських студентів, з них 56 - у НТУ «ХПІ».