10 грудня 2013 р. відбувся візит до НТУ «ХПІ» координатору співробітництва з Росією і країнами СНД Університету Тромсе (Норвегія) Тетяни Савінової. На зустрічі та переговорах були присутні ректор НТУ «ХПІ» професор Товажнянський   Л.Л., проректор з науково-педагогічної роботи, який є відповідальним за міжнародне співробітництво, професор Кравець В.О., директор Інституту іоносфери НТУ «ХПІ», завідуюч кафедри радіоелектроніки професор Домнін І.Ф. і начальник відділу міжнародних зв’язків Гончаров О.А.

 

 

 

У лютому цього року ректор НТУ «ХПІ» професор Товажнянський Л.Л. у складі делегації Міністерства освіти і науки України відвідав Норвегію, де взяв участь в Конференції з освітнього і науково-технічного співробітництва між Україною і Норвегією. Крім участі в конференції, ректор відвідав ряд університетів країни, у тому числі і Університет Тромсе. Тоді було прийнято рішення підписати Договір про повномасштабне співробітництво між нашими університетами. Договір було підписано в жовтні. 

Договір базувався на вже існуючому співробітництві Інституту іоносфери НТУ «ХПІ» і кафедрою фізики і технологій університету Тромсе. Початком цього співробітництва була перша міжнародна молодіжна школа Україна-EISCAT, яка успішно стартувала в Україні в 2007 році. У ній взяли участь 4 викладача з університету Тромсе, 3 професори з Інституту іоносфери, 4 з Радіоастрономічного інституту в м. Харкові та більше ніж 30 українських студентів. 

У 2012 році за підтримкою Міністерства міжнародних справ Норвегії норвезьким фондом міжнародного співробітництва в області вищої освіти (U) в рамках програми Євразія було затверджено трирічний Проект CPEA-2012/10021 під назвою «Норвезько-українське співробітництво, яке направлено на стійкий розвиток навчального процесу при досліджені навколоземного космічного простору» загальною сумою у 2,5 млн. грн. в реалізації якого взяли участь викладачі НТУ «ХПІ» та університету Тромсе (більше подробиць про проект та співробітництво див. в додатку).  

У ході переговорів, що відбулися з представником Університету Тромсе були підведені підсумки попередньої співпраці і намічені плани на майбутнє. Зокрема, досягнуто домовленості про обмін делегаціями вчених університетів. Університет Тромсе планує прийняти в 2014 році на магістерську програму двох випускників кафедри радіоелектроніки НТУ «ХПІ» (кандидатури підібрані і схвалені обома сторонами). Крім того, в 2014 році норвезький університет готовий також прийняти на наукові стажування та включене навчання наших наукових співробітників, аспірантів і студентів, в першу чергу за програмою МОН України (за рахунок коштів держбюджету). Планується встановити співпрацю між бібліотеками університетів. 

Обидві сторони висловили підтримку наявної співпраці Університету Тромсе і НТУ «ХПІ» та мають намір розвивати і розширювати його надалі. 

Після переговорів Тетяна Савінова відвідала бібліотеку НТУ «ХПІ», кафедру радіоелектроніки та Інститут іоносфери НТУ «ХПІ ». 

 

 

Довідка щодо університету Тромсе.doc (46,50 kb)

Справка о сотрудничестве университета Тромсе и НТУ ХПИ.doc (46,50 kb)