21 листопада 2014 року у місті Києві пройшла зустріч посла Швеції Андреаса фон Бекерата з випускниками Шведського інституту. Метою зустрічі було знайомство пана посла з українськими студентами та аспірантами, які навчалися у шведських вузах та обговорення подальшого співробітництва між Україною та Швецією у таких важливих питаннях як навчання, наука, екологія та розвиток альтернативної енергетики. На зустрічі була присутня аспірантка нашого університету кафедри хімічної техніки та промислової екології Єрмакович Ірина Анатоліївна, яка була лауреаткою Шведської стипендіальної програми для підтримки аспірантів та молодих вчених Візбі від Шведського Інституту.

Шведський інститут (швед. Svenska institutet, SI) - державна організація, яка займається розповсюдженням інформації про Швецію в світі, організацією міжнародного співробітництва (в першу чергу обмінів) в області культури, освіти, науки, а також у різних сферах суспільного життя. Для найкращих студентів передбачені стипендії для різного ступеня навчання від магістрів до науковців.

Єрмакович проходила наукове стажування в Крістіанстадському Університеті (провінція Сконе, Швеція) по темі дисертаційної роботи, де отримала навички роботи на сучасному аналітичному обладнанні,  екологічне навчання в самому зеленому місті Європи – Векше (провінція Крунуберґ, Швеція), ознайомившись з сучасними технологіями очищення викидів, утилізації різного роду відходів з отриманням біопалива.

В ході зустрічі шведська сторона запевнила, що і надалі буде підтримувати Україну в її прагненні до Європейської інтеграції та демократичного шляху розвитку.

 

 

 

 

фото зустрічі.doc (99,00 kb)