1. Оголошено конкурс Посольства Франції на короткострокові наукові стажування у Франції для молодих українських науковців.

Посольство Франції в Україні двічі на рік організовує конкурс на короткострокові стажування (1-2 місяці) у Франції для молодих українських науковців. Стипендії розміром 767 - 1060 євро на місяць, витрати на транспорт не покриваються за рахунок стипендії. Цей вид стипендій пропонується для молодих українських науковців (аспірантів, докторантів, науковців) віком до 35 років, робота яких потребує дослідження та/чи тісної співпраці з французькою лабораторією (1-2 місяці). Кандидати, що вже отримували фінансування такого типу за останні три роки, не можуть брати участь у конкурсі.

Дані дослідницькі стажування повинні відбуватись у рамках існуючого партнерства або партнерства, що розвивається між французькими та українськими науково-освітніми закладами.

Строки подання:

Перший конкурс: Прийом документів до 20 січня 2015 року.

Рішення буде повідомлено кандидатам приблизно 15 лютого 2015 року. Період стажування передбачається з 1 березня по 30 вересня.

Другий конкурс: Прийом кандидатур до 15 липня 2015.

Рішення буде повідомлено кандидатам приблизно 20 вересня 2015 року. Період стажування передбачається з 1 жовтня по 31 грудня.

Для більш детальної інформації звертатись  на сайт: http://www.ambafrance-ua.org/Konkurs-2015-roku-Korotkostrokovii 

2. Конкурс стипендій уряду Франції на навчання:

 - у магістратурі (Master 2)  за будь-якою дисципліною, тривалістю 9 місяців (615 євро);

- в аспірантурі під французько-українським подвійним науковим керівництвом для роботи над дисертацією (три наукові стажування по 4 місяців впродовж 3 років, 767 євро);

- за магістерською програмою COPERNIC  (12 місяців, 767 євро) для фахівців економічної та інженерної галузей.

Умови до кандидатури:

 - бути громадянином України віком до 30 років та постійно проживати в Україні;

 - мати диплом про вищу освіту українського навчального закладу (Бакалавр / Спеціаліст / Магістр).

Критерії надання стипендії:

-  високий рівень академічної підготовки кандидата;

- якісний та аргументований навчальний проект з обґрунтуванням професійної орієнтації;

- володіння французькою та/або англійською мовами залежно від навчального проекту;

- розробка індивідуального студентського проекту в рамках вже існуючого або новоствореного французько-українського проекту співпраці в освітній та/або науковій сфері.

Подача документів на стипендіальний конкурс триває до 15 березня 2015 року. 

 Для більш детальної інформації звертатись  на сайт http://www.ambafrance-ua.org/Dovgostrokovii-stipendiiyi

   

3. Магістерська програма ERASMUS MUNDUS MITRA: «Міжкультурне спілкування: ідентифікація, мобільність, конфлікти»

 «Міжкультурне спілкування:ідентифікація, мобільність, конфлікти » - це двомовна магістерська програма у галузі соціальних та гуманітарних наук, яка відповідає на найгостріші проблеми міжкультурного спілкування, виникаючи у зв’язку з міжнародною мобільністю в умовах міжнаціональної сучасності.

Програма створена на базі 8 університетів з Європи та поза її меж: Католицький університет Льовена (Бельгія), Федеральний університет Ріо-де-Жанейро (Бразілія), Університет Лілль 3 (Франція), Вроцлавський університет (Польща), Університетський коледж Корка (Ірландія), Автономний національний університет Мехіко (Мексика), Університет Бабеш-Бояї (Румунія), Університет Шейк анта Діоп (Сенегал).

MITRA  покликана формувати нову генерацію експертів з питань управління кризовими ситуаціями та конфліктами, менеджменту різноманітності та створення розумних культурних та політичних стратегії для територій, які знаходяться у стані перетворень.

Ця магістерська програма розрахована, на студентів із дипломом бакалавру (180 кредитів) у галузях мистецтва, мови та літератури, гуманітарних та соціальних наук, права, а також для бакалаврів в інших галузях за наявності професійного досвіду. Програма викладається французькою та англійською мовами (необхідний рівень мови В2) і розрахована на 4 семестри. Залежно від попередньої освіти консорціум пропонує студентам отримати подвійний чи потрійний диплом.

Додатково відкрито конкурс стипендій для українців. Тривалість: 24 місяці

Термін подачі документів 18 січня

Для більш детальної інформації звертатись  на сайт: http://www.ambafrance-ua.org/Magiisters-ka-programa-EHASMUS


4. Конкурс стипендій для навчання в ISAE SUPAERO

Передовий європейський профільний навчальний заклад у галузі літакобудування та аерокосмічної інженерії “Вищий авіаційний та аерокосмічний інститут” - ISAE SUPAERO, який здійснює як наукову так і практичну діяльність у тісній співпраці з авіаційною промисловістю.

У цьому році інститут надає 26 стипендій (витрати на проживання та харчування та оплата за навчання) в рамках 4 освітніх програм, які фінансуються групою Airbus, групою MBDA, фундаціями Airbus та ISAE SUPAERO:

 - Магістерські програми відкриті для студентів, які мають ступінь бакалавра з інженерії та сертифікат із знання англійської мови

 - Програми інженерного циклу відкриті для студентів, які мають ступінь бакалавра з інженерії та сертифікат про знання французької мови

Для більш детальної інформації звертатись  на сайт: http://www.ambafrance-ua.org/Konkurs-stipendiij-dlya-navchannya

 

Для більш детальної інформації прохання звертатись до Оксани Ландо, координатора стипендій, по електронній пошті (oksana.lando@ifu.kiev.ua) та за телефоном (+38 044 482 23 71)