Презентацію Програми проводять: директор Програми імені Фулбрайта в Україні Марта Коломієць, заступник директора, координатор програм обміну для молодих дослідників і студентів Інна Бариш та директор Київського офісу Інституту Кеннана Катерина Смаглій.

Метою зустрічі є ознайомлення  з можливостями, що  надає Програма  та обговорення умов участі у конкурсах на отримання фулбрайтівських стипендій для навчання, стажування та проведення досліджень в університетах США.

Для більш детальної інформації звертатись на сайт: http://www.fulbright.org.ua/ http://www.kennan.kiev.ua/

 

Прес-реліз Програми імені Фулбрайта

 

Програма імені Фулбрайта, спонсорована урядом США, посідає чільне місце у системі міжнародної освіти. Узасаднена ідеєю взаємодії та взаєморозуміння й уґрунтована на пізнанні та повазі до розмаїтого світу, вона успішно діє з 1946 року, нині у 155 країнах світу. За час існування Програми в Україні  - з 1992 року – близько 900 українців навчались, стажувались, проводили дослідження у США; понад 530 американців викладали в українських вищих навчальних закладах і займались науковою працею.  

Fulbright Graduate Student Program: Стипендії для навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра. У конкурсі  можуть брати участь студенти старших курсів та випускники ВНЗ. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії.

Кінцевий термін подання заявок – 16 травня 2015 року

 

 

Fulbright Scholar Program: Стипендії для проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах тощо від трьох до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь представники гуманітарних, суспільних, точних, технічних і природничих дисциплін – кандидати та доктори наук; діячі культури, фахівці з бібліотекарства, журналісти та юристи; дослідники без наукового ступеня з досвідом роботи не менше п’яти років; аспіранти напередодні захисту, які отримають науковий ступінь до початку гранту.

Кінцевий термін подання заявок – 15 жовтня 2015 року

 

Fulbright Faculty Development Program: Стипендії для проведення досліджень в університетах США від шести до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук (не пізніше 5-ти років після захисту); адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій (НДО).

 

                Кінцевий термін подання заявок – 1 листопада 2015 року

 

Можливості для вищих навчальних закладів та наукових установ України

 

U.S. Fulbright Scholar Program: Запрошення американських науковців й фахівців для викладання й проведення дослідження на термін від одного семестру до двох.

 

Кінцевий термін подання заявок – 31 жовтня 2015 року

 

Fulbright Specialist Program: Запрошення фахівців на термін від двох до шести тижнів для читання лекцій; участі в наукових програмах й конференціях; консультування керівників й адміністраторів з питань управління освітою; проведення семінарів, спрямованих на підвищення кваліфікації українських спеціалістів; осучаснення навчальних програм й оновлення навчальних матеріалів; започаткування спільних наукових проектів і програм обмінів.

 

Термін подання заявок – за три-чотири місяці до планованої дати прибуття фахівця

 

 

Графік проведення зустрічей

 

 

15 квітня, середа

13.15

Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна                          

площа Свободи, 4, 2-й поверх, ауд. 249

14.30

Національний аерокосмічний університет імені М.Є. Жуковського

"Харківський авіаційний інститут"

вул. Чкалова, 17, головний корпус, ауд. 231

15.00

Харківський регіональний  інститут державного управління

Національна академія  державного управління при Президентові  України

пр. Московський, 75, 1-й поверх, 1-а зала

16.00

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого

вул. Динамівська, 4, ауд. 506

 

16 квітня, четвер

11.20

Харківський національний педагогічний університет  імені Г.С. Сковороди

вул. Блюхера, 2, 2-й поверх

13.00

Харківський національний університет мистецтв імені І.П.Котляревського

майдан Конституції, 11/13, ауд. 58

14.30

Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" 

вул. Фрунзе, 21, ауд. 12