Центральноєвропейський університет, Ромська Ініціатива Фундацiй Відкритого Суспільства, Ромський освiтнiй фонд та Фонд Сiгрiд Раузiнг повідомляють про можливість отримання ґранта на 8.5-місячний інтенсивний курс англійської мови у 2015/2016 навчальному році, органiзований для Ромiв – нещодавнiх випускникiв вузiв з низьким рiвнем володiння англiйскою мовою.

Курс навчання проходитиме у Центральноєвропейському університеті в Будапешті (Угорщина)     з жовтня 2015 року до червня 2016 року.

Метою Програми з англійської мови для Ромів є сприяння особистому розвитку молодих Ромів - випускників вузів. 

Метою навчання є підвищення рівня знань англійської мови учасників задля успішного їхнього використання під час подання заявок на бiльш високi посади та/або стажування у рiзноманiтних мiсцевих та мiжнародних органiзацiях, а також для участi в освiтнiх програмах на зразок пидготовчої програми при Центральноєвропейському університетi для молодих Рoмiв, що бажають вступити до магiстратури (CEU Roma Graduate Preparation Program). 

Програма з англійської мови для Ромів пiдтримує обдарованих Ромiв, що прагнуть стати лiдерами своїх общин.
Стипендiальний грант Програми з англійської мови для Ромів покриває вартість навчання, проживання, медичного страхування, транспортнi витрати, та включає щомісячну стипендію.

Критерії вибору:
· Заявки приймаються від Ромів-випускників університетів із Албанії, Боснії та Герцеговіни, Болгарії, Iталiї, Iспанiї, Косово, Македонії, Молдови, Польщi, Російської Федерацiї, Румунії, Сербії, Словаччини, Словенiї, Туреччини, Угорщини, України, Хорватії, Чеської Республіки, Чорногорії.
· Кандидати повинні закінчити навчання в університеті та отримати диплом або його еквівалент до липня 2015 року.
· Кандидати, що можуть продемонструвати досагнення або потенцiал у лiдерських якостях, особливо заохочуються до подання заявки.
· Кандидати повинні володіти базовим знанням англійської мови, який дозволить їм заповнити анкету-заявку англійською мовою.
· Вимогою для участі у програмі є комп’ютерна грамотнiсть.
Кандидати повинні погодитися жити у Будапешті під час навчання.
Програма розрахована на денну форму навчання, i вимагатиме вiд зарахованих студентiв призупинити або вiдмовитися вiд роботи/навчання в iнших закладах на весь перiод участi у програмi.

Необхідні документи:
1. Анкета-заявка англійською мовою – завантажити можна з сайту http://rap.ceu.edu/
2. Автобіографія (бажано англiйскою) у форматі Europass CV (зразок цього формату можна завантажити з сайту:
http://europass.cedefop.europa.eu/en/documents/curriculum-vitae/templates-instructions/templates/doc.doc)
3. Коротке есе рідною мовою кандидата приблизно на 1000 слів, що пояснює мотивацію для подання заявки на участь у Програмi
з англійської мови для Ромів. Есе має розкрити, чому саме вiн/вона є вiдповiдним кандидатом, якому Програма зможе надати небхiдну професiйну пiдтримку та допомогти в плануваннi кар’єри, як його залучення до Програми сриятиме iнклюзії ромiв в цiлому, пiд час та пiсля навчання.
4. Пояснення на одну сторiнку (англiйською або рiдною мовою кандидата), яким чином кандидат залучений у громадську дiяльнiсть та/або волонтерську роботу. Якщо можливо, таке пояснення має включати приклади громадсько
ї активностi кандидата, його досвiду та досягнень у лiдерствi.
5. Копія диплому та копія додатка до диплому (з переліком дисциплін, кількістю навчальних годин та оцінками). Кандидати, які закінчили навчання в університеті, але ще не отримали диплом, можуть подати довідку про закінчення навчання, видану та засвідчену університетом.
6. Два рекомендаційні листи (один від викладача університету, iнший вiд старшого менеджера громадської органзацiї). Рекомендаційний лист може бути написаний англійською або рідною мовою кандидата.

зразок цього формату можна завантажити з сайту http://rap.ceu.edu

Зауважте, будь ласка, що потрібно надати усі зазначені документи. Неповні заявки до розгляду не приймаються!

 Подача заявки на участь у програмі:
Будь ласка, надiшлiть заявку до 28-го травня 2015 року на e-mail: relp@ceu.edu
або на поштову адресу: CEU, Roma Access Programs, Nador u. 9
H-1051, Budapest, Hungary


За додатковою інформацією звертайтесь за адресою
relp@ceu.edu