П'ять років підготовки передувало чемпіонату «Євро-2012». Київ, Харків, Донецьк, Львів отримали нові дороги, аеропорти і сучасні готелі європейського рівня. Але найголовніше, на думку директора оргкомітету «Євро-2012» в Україні Маркіяна Лубківського, проведення турніру в Україні дозволило зміцнити імідж країни за кордоном. За словами куратора офіційних фан-зон «Євро-2012» в Києві та Харкові Вілена Матвєєва, в цьому заслуга футбольних фанів, які показали «високий рівень культури українського вболівальника». Іноземні гості неодноразово відзначали гостинність мешканців України, а також високий професіоналізм та якісну підготовку волонтерів.Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» приймав іноземних гостей з 4 по 20 червня в спеціально підготовленому до чемпіонату «Євро-2012» гуртожитку № 3 НТУ «ХПІ». В якості адміністраторів, чергових по поверхах і перекладачів виступили волонтери; в основному це були студенти старших курсів університету. Вони успішно прийняли і розмістили, відповідно до світових готельних стандартів, контрольованими УЄФА, близько 400 іноземних вболівальників з Нідерландів, Німеччини, Великобританії, Португалії, Данії, Норвегії, США, Китаю, Швейцарії, Ізраїлю, Нової Зеландії, Франції, Австрії, Канади та Росії. Професіоналізм, комунікабельність та високий рівень володіння іноземними мовами, проявлені волонтерами, свідчать про високу якість їх підготовки в університеті.Тих студентів, які отримали цей досвід, можна вважати кваліфікованими фахівцями в області готельного господарства, зазначив організатор роботи з волонтерами доцент, кандидат економічних наук НТУ «ХПІ» Данько Т.В. За його словами, іноземні гості бачили в наших волонтерів «своїх» і не зіткнулися з труднощами міжкультурної комунікації, що дозволило зробити їх відпочинок набагато комфортнішим. Про це свідчать десятки записів-подяк у «Книзі відгуків і побажань» від іноземних гостей гуртожитку №3 НТУ «ХПІ».

Громов В.О. (координатор проекту з поселення іноземних футбольних уболівальників в м. Харків) привітав Політех з успішно виконаною роботою. На думку координатора проекту волонтерського руху Чижева В.К., гуртожиток № 3, що приймав гостей «Євро-2012», є найкращим в Україні. 

Все це дозволяє говорити про унікальність досвіду для НТУ «ХПІ», отриманого в результаті участі в міжнародному проекті європейського масштабу, та початку нового етапу міжнародного співробітництва університету.