Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" при проведенні вступної кампанії завжди дотримується вимог усіх нормативних документів, які регламентують цей процес, тобто Умов прийому до ВНЗ України, Правил прийому до НТУ "ХПІ", Положення про приймальну комісію та Законів України. Ми усіма можливими засобами забезпечуємо прозорість кампанії, тобто інформування абітурієнтів про їх місце у рейтингу, наявність шансів для зарахування на бюджет та необхідну для вступу послідовність дій. Також ми неухильно дотримуємось системи "хвиль" при проведенні конкурсу та зарахуванні.

     В НТУ "ХПІ" на момент закінчення прийому документів від абітурієнтів було подано більш ніж 17000 заяв про вступ. На засіданні приймальної комісії університету о 18-00 31 липня були підведені підсумки прийому заяв і затверджений список рекомендованих до зарахування у першій "хвилі".

     На 18-00 4 серпня на 1728 місць державного замовлення 2345 вступників подали до відбіркових комісій університету оригінали документів, необхідних для зарахування. На черговому засіданні приймальної комісії було прийняте рішення зарахувати осіб з першого списку рекомендованих, які виконали необхідні умови, тобто надали оригінали документів про освіту та сертифікатів ЗНО; відмовити в зарахуванні на місця державного замовлення тим, хто цих умов не виконав та затвердити списки рекомендованих до зарахування у другій "хвилі". На поточний момент добігає кінця проведення третьої "хвилі" конкурсу, розпочате 8 серпня.

     Підтвердженням дотримання нашим університетом системи "хвиль" є інформація, яка заноситься в Єдину державну електронну базу з питань освіти (ЄДЕБО). На сьогодні через ЄДЕБО проведені накази про зарахування у першій "хвилі" і триває проведення наказів по другій. 11 серпня нами буде розпочато введення до ЄДЕБО інформації про зарахування у третій "хвилі".

     Факти звинувачень громадянської мережі ОПОРА щодо затримок в НТУ «ХПІ» з поверненням оригіналів документів абітурієнтам та вже зарахованим у перших двох «хвилях» студентам не відповідають дійсності. Так, на сьогодні з таким проханням звернулись 64 абітурієнта, і усі ці звернення були задовільнені у найкоротші терміни, у відповідності з роз’ясненнями Міністерства. Університет чітко дотримується Правил і ніколи не суперечив правам абітурієнтів щодо їх вибору напряму підготовки та ВНЗ.

     Ми здивовані тим, що засоби масової інформації розміщують на своїх сторінках неперевірені і бездоказові звинувачення щодо нашого університету.v