3 грудня в НТУ «ХПІ» відбулася урочиста церемонія вручення диплома Почесного доктора НТУ «ХПІ» завідувачу кафедри слов'янської філології Клагенфуртського Університету (Австрія) професору Тільманну Ройтеру (Tilmann Reuther).

 


Від імені всього університету ректор НТУ «ХПІ» д.т.н., професор Л.Л.Товажнянскій подякував професору Т. Ройтеру за його внесок у розвиток освіти, а також зазначив, що з його допомогою було зроблено безліч кроків на шляху інтернаціоналізації та демократизації освіти, що є найважливішим елементом розвитку суспільства. Також він висловив сподівання на плідну співпрацю і надалі і  виступив з ініціативою організації спільної програми подвійних дипломів двох університетів - партнерів. Цю ініціативу підтримала і делегація Клагенфуртського університету на чолі з Почесним доктором НТУ «ХПІ» професором Генріхом Майером.

 


У рамках урочистої церемонії вручення диплома Почесного доктора, професор Т.Ройтер запропонував всім присутнім взяти участь у його лінгвістичному дослідженні і відповісти на питання, що стосуються особливостей української мови.

Тільманн Ройтер - професор російської філології Інституту славістики Клагенфуртського університету. У його наукові інтереси входять гуманітарні науки, зокрема, вивчення культурних особливостей країн СНД, а також мовознавство і лексикологія в контексті слов'янських мов. Він також активно займається вивченням багатомовності і діалектів в Україні. Серед наукових робіт - Словник лексичних паралелей російської та німецької мов, який був написаний спільно з завідувачем кафедрою української, російської мов та прикладної лінгвістики ХПІ д.ф.н., В.В.Дубічінським.

 


 Протягом 20 років професор Т.Ройтер є організатором і головним координатором програми обміну студентів між Австрією і Україною, яка була свого часу однією з першої в Україні. За період його багаторічної співпраці з кафедрою гуманітарних наук НТУ «ХПІ» близько 700 австрійських та українських студентів отримали можливість відвідати країну, мову якої вони вивчають, отримати незабутній досвід міжкультурних комунікацій, а також скласти мовний іспит на сертифікат.