28 лютого 2013 року у виставковому центрі «КиївЕскпоПлаза» відбулося урочисте відкриття Четвертої Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2013». Організатори виставки: Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, компанія «Виставковий Світ».

Привітання виставці надіслали Голова Верховної Ради України Володимир Рибак, Прем’єр-міністр України Микола Азаров, Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник, Президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень, директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України Олександр Удод.

У церемонії урочистого відкриття виставки взяли участь і оглянули експозицію заступник Міністра освіти і науки України Олексій Дніпров, Президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень, директор компанії «Виставковий Світ» Світлана Рудько, виконавчий директор освітянських заходів компанії «Виставковий Світ» Віталій Сокол.


 

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» прийняв участь у виставці наряду з 960 її учасниками, серед яких були заклади освіти, наукові установи, методичні центри, регіональні та муніципальні органи управління освітою, видавництв, фондів, підприємств, бізнес-структур, а також учасники з Чехії, Естонії, Польщі, Словаччини, Росії, Франції, Австрії, Італії, США.

 На виставковому стенді ХПІ були представлені досягнення в галузі освітніх інновацій, моніторингу якості знань і тестування, упровадження досягнень педагогічної науки в освітню практику НТУ «ХПІ». Демонструвалися видані за останні три роки підручники і навчальні посібники, монографії, а також підготовлені електронні засоби навчання, в т.ч. електронний підручник з нарисної геометрії і графіки. Презентувалися досягнення наукових шкіл університету. Показано їх вплив на підвищення якості навчального процесу: за останні 3 роки відкрито 4 нових кафедри, 7 спеціальностей.

 

 

Одним із основних розділів був показ на стенді досягнень університету в галузі інтеграції його до Європейського і світового освітнього і наукового простору. Була підготовлена і представлена на конкурс виставки пояснювальна записка з номінації «міжнародне співробітництво НТУ «ХПІ» в галузі вищої освіти».

За активну участь і роботу на виставці, перемогу в конкурсі з номінації «Міжнародне співробітництво» університет нагороджено Почесним дипломом МОН і НАПН України, Золотою медаллю, та престижною нагородою «Лідер міжнародної діяльності».

З 28 лютого по 2 березня 2013р. університет вже демонстрував свої досягнення на ІV міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2013». Активна участь в рейтинговому виставковому конкурсі визначила якісний перелік експонатів. На виставковому стенді презентувалися досягнення наукових шкіл під девізом «Якісна підготовка фахівців через науку». За допомогою різних виставкових форм було показано, як студенти університету мають унікальну можливість здобути навички вченого дослідника у великому науковому центрі, яким є НТУ «ХПІ». Представлені на конкурс результати наукової діяльності, показники інтеграції освіти і науки в НТУ «ХПІ» дозволили університету вибороти 1-е місце і бути нагородженим Золотою медаллю та престижною нагородою «Лідер наукової діяльності».

Під час роботи цієї виставки  за підтримки Національної академії педагогічних наук України відбулися науково-практичні конференції зі стратегічних проблем розвитку національної системи освіти за участю провідних науковців НАПН України, фахівців Інституту інноваційних технологій та змісту освіти МОН України, практичних працівників галузі освіти.

Також ХПІ був удостоєн сертифікату «Якість наукових публікацій» за показником індекса Гірша у Scopus, який уперше вручався вищім навчальним закладам-учасникам на виставці відповідно до рейтингу ВНЗ України за показниками міжнародної наукометричної бази даних SciVerse Scopus.

Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2013» представила найкращі національні заклади освіти і наукові установи, співпрацю з зарубіжними навчальними закладами, сучасні досягнення та творчі здобутки педагогічних колективів і науковців в інноваційній модернізації галузі освіти, досвід інтеграції до міжнародного освітнього простору, науково-методичні комплекси, обладнання, програми та рішення для освіти, практику співпраці з підприємствами.