19−22 лютого кафедри Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» взяли участь у 16 ​​спеціалізованій виставці «Енергофорум − Харків. Енергозбереження та електрообладнання» та «Машинобудування Харківщини».

Так, були представлені машинобудівні досягнення та інноваційні енергозберігаючі технології останніх років. У виставці брали очну та заочну участь 87 компаній і організацій з усієї території України.

На виставковому стенді НТУ «ХПІ» в Радмір Експохолі демонструвалися 12 експонатів, у тому числі сучасні технології: дифузійного карбідного поверхневого легування (кафедра «Інтегровані технології, процеси і апарати»), мікродугового оксидування (кафедра «Двигуни внутрішнього згоряння»), Rapid Prototyping ( кафедра «Інтегрованих технологій машинобудування» ім. Семко), зміцнення валів турбокомпресора; енергозберігаючі розробки: автоматизований електропривод на базі ВНД (кафедра "Інформаційно-вимірювальні технології і системи»), прилади діагностику і захисту електричних машин (кафедра " Електричні машини »), пропелерні колесо гідротурбіни (кафедра «Гідравлічні машини»), магнітний підвіс (кафедра «Динаміка іпрочность машин»), а також ресурсозберігаючі розробки: лезовий різальний інструмент із надтвердих матеріалів (кафедра «Інтегрованих технологій машинобудування» ім. Семко), монтажно-будівельні профілі (кафедра «Технології пластмас»), холодно-твердіючі ливарні суміші (кафедри «Ливарного виробництва» і «Технології полімерних композитних матеріалів і покриттів»). Завдяки цим стендам відвідувачі виставки отримали інформацію про діяльності Політеху.Під час роботи виставки наукові співробітники кафедр ХПІ підготували і провели семінари: «Аналіз та прогнозування аварійно-небезпечних ситуацій в гідравлічних машинах і гідросистемах, гідротурбінах, насосах гідроенергетичного комплексу; гідроприводах і мастильних системах гірничо-металургійного загальномашинобудівного комплексу, гідрообладнання нафтогазовидобувного комплексу», «Комплекс обладнання для забезпечення та контролю експлуатаційних параметрів масел і режимів роботи систем рідкого циркуляційного мастила», «Застосування спеціалізованого вібровимірювального комплексу «Ульріх-В-1» в енергетиці та машинобудуванні», «Переносний пульт контролю параметрів гідравлічних мастильних систем».

 За активну участь і роботу на виставці університет нагороджено Почесним Дипломом, а шість доповідачів і стендистів − Дипломами та Грамотами Оргкомітету.