На початку березня 2013 року в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» за ініціативою студентів стартувала екологічна кампанія, яка спрямована на привернення уваги громадськості до проблеми надлишку сміття, а також пошуку варіантів її вирішення.

«Нам набридло, що люди не здатні виконувати навіть елементарні дії — доносити сміття до урни. Так народилася ідея проекту − показати людям проблему відходів, з якої вже зіткнувся весь світ, і Україна зокрема», — повідомляє Дмитро Богачов, проектний менеджер еко-кампанії «Кришкін дім».

Кампанія «Кришкін дім» та акція зі збору пластикових кришечок лише перший крок до вирішення проблеми. Адже вторинна переробка не виключає причину — ми лише виправляємо наслідки. Наступним етапом стане зниження споживання ресурсів. Бо більшість товарів не вимагають поліетиленової упаковки, її з легкістю можна замінити паперовою або тканинною, яка швидко розкладається в природі або може бути використана як вторинна сировина.

«У нашій країні переробляється тільки 4-6% сміття. Все інше йде на смітник чи просто осідає в лісах, озерах і т.п. Якщо люди привчаться сортувати побутові відходи і будуть мати можливість відправляти їх на вторинну переробку, ми не тільки скоротимо кількість сміття і витрати сировини, але і зможемо значно підвищити бюджет країни. Наприклад, якщо кожен мешканець України протягом року буде збирати і віддавати на переробку пластикові пляшки — на думку економістів — бюджет країни поповниться на 235 млн.грн.», — розповідає Анастасія Липовська, координатор проекту «Кришкін дім»

Якщо кожен мешканець України візьме участь в акції та збиратиме разом з нами кришечки від ПЕТ пляшок, тим самим підтримуючи еко-кампанію «Кришкін дім», є шанс, що на нас чекає чисте майбутнє, а не звалище розміром з країну!