У березні 2013 у читальному залі науково-технічної бібліотеки Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» відкрилася художня виставка «Таємниці харківських двориків» (живопис, графіка, фото).

Її організатори − етнографічний музей «Слобожанські скарби» ім. Г. Хоткевича ХПІ, який спільно з профкомом студентів і рядом інших організацій ще в 2009−2012 роках проводив міський студентський краєзнавчий конкурс художньо-дослідних робіт «Харківські дворики». Результати проведених 4 конкурсів, в яких взяло участь близько 500 студентів, демонструвалися в Харківському художньому музеї, Харківському літературному музеї, Пархомівському художньому музеї, а також в інших музеях і на виставкових майданчиках.

 

 

На виставці в ХПІ були представлені роботи, подані на III і IV конкурс, а також позаконкурсні твори відомих харківських художників Леоніда Золотарьова, Олександра Шило, Олександра Лисенка та ряду інших.

Учасники проекту, серед яких були і студенти Харківської державної академії дизайну і мистецтв, викладач Харківського художнього училища Юлія Чернуха, Леонід Золотарьов; а також гості виставки: директор бібліотеки ХПІ Лариса Петрівна Семененко, директор музею історії ХПІ Ганна Валентинівна Бистриченко, редактор газети «Політехнік» Світлана Петрівна Землянська подякували її організатору − директорові музею «Слобожанські скарби», доценту кафедри етики, естетики та історії культури ХПІ Михайлу Михайловичу Красикову. Про таємниці харківських двориків також повідали відома письменниця Інна Володимирівна Мельницька та Михайло Михайлович Красиков.

Окрасою презентації стали пісні у виконанні барда Володимира Фоменка, наукового співробітника ХПІ, і вірші викладачів нашого університету Ольги Смирнової, Володимира Макарова та Михайла Красикова.

 Протягом березня-квітня з виставкою можна ознайомитися в читальному залі бібліотеки (ГАК, 218 кімн.), з 9:00 до 17:00, а в травні вона переміститься в читальний зал кафедри етики, естетики та історії культури (702 ауд., корпус У-1).

А в читальному залі бібліотеки в травні відкриється виставка, яка виросла з проекту «Харківські дворики» − «Нескучный пленэр». Присвячена вона всесвітньо відомій художниці Зінаїді Серебряковій.