З 27 по 29 березня в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» згідно з наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України відбувся ІІ тур науково-практичної конференції Всеукраїнського конкурсу наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук 2012/2013навч.р. за фахом «Двигуни та енергетичні установки».

Для участі у ІІ турі були відібрані кращі з представлених 72 робіт. У конкурсі взяли участь студенти з 30 вищих навчальних закладів Харківської, Донецької, Запорізької, Львівської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Дніпропетровської областей, а також АР Крим.

 

 

Конференцію відкрив проректор з наукової роботи, НТУ «ХПІ» завідувач кафедри двигунів внутрішнього згоряння, д.т.н., професор А.П. Марченко. Він зазначив, що перспективи розвитку науки є тільки тоді, коли нею цікавиться молоде покоління вчених. «Галузь двигунобудування сягає корінням в початок 20 століття. Біля витоків цієї спеціальності, а пізніше і кафедри двигунів внутрішнього згоряння в ХПІ, стояв професор В.Т. Цвєтков, під керівництвом якого були спроектовані перші у дореволюційній Росії потужний двотактний двигун, перший танковий дизель і перший дизельний двигун для підводних човнів» - сказав професор А.П. Марченко.


 

Протягом усього конкурсного дня студенти виступали з доповідями, представляючи комісії результати своїх розробок, кращі з яких зайняли призові місця.

Дипломами I-го ступеня були нагороджені наступні учасники: В.О.Глущенко (Сумський державний університет); Е.А.Кононихін (Національний аерокосмічний університет ім.М.Є.Жуковського «Харківський авіаційний інститут»); А.С.Корольова та О.О.Ткаченко (Автомобільно-дорожній інститут вищого навчального закладу «Донецький національний технічний університет»); Е.В.Синявський (Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»).


 

«Рівень представлених на конкурсі наукових робіт свідчить про те, що університети України готують сьогодні гідних фахівців, які з успіхом продовжать справу своїх попередників − розвиток галузі двигунобудування – та досягнуть нових висот у цій справі», – сказав професор А.П. Марченко.