18-19 квітня у Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» на економічному факультеті (декан проф. П. Г. Перерва) на базі кафедри «Організація виробництва і управління персоналом» (зав. кафедрою, проф. О.Д. Матросов) вперше проводився ІІ-й етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Інтелектуальна власність».

У процесі підготовки до проведення олімпіади оргкомітетом було прийнято рішення присуджувати місця відповідно з обсягом підготовки: студенти, що навчаються на спеціальності «Інтелектуальна власність» (профільні ВНЗ) і студенти, які вивчають тільки дисципліну «Інтелектуальна власність» (непрофільні ВНЗ).

 

 

З профільної підготовки перше місце зайняла студентка економічного факультету НТУ «ХПІ» Аліна Зайцева, друге місце розділили Наталія Чепорнюк (Донецький національний технічний університет) і Катерина П'ятидверна (кафедра «Інформатика та інтелектуальна власність» НТУ «ХПІ»), третє місце - Станіслав Самко (Українська інженерно-педагогічна академія) та Інна Гончарова (Сумський державний університет). За непрофільної підготовці перше місце посіла Альона Ємельянова (Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського), друге місце – Арсен Піпія (Харківська академія міського господарства), третє місце - Сюзана Фонарьова (Харківський національний університет ім. В.М. Каразіна) і Тетяна Погребешная (Черкаський державний технологічний університет).

Всього в олімпіаді взяло участь 82 студента з 27 провідних вищих навчальних закладів України. Протягом двох конкурсних днів вони не тільки виконували завдання, а й брали участь у школі-семінарі «Актуальні питання та перспективи Інтелектуальної Власності в Україні», на якій виступили з презентаціями, директор науково-технічної бібліотеки НТУ «ХПІ» Л. П. Семененко, патентний повірений України Є.С. Стогній, зав. профільної кафедри проф. А.Д. Матросов. Також для студентів-учасників були проведені екскурсії по території і музею ХПІ, визначним пам'яткам міста Харкова.

 

 

 На урочистому відкритті олімпіади проректор з науково-педагогічної роботи, професор ХПІ Ю. Д. Сакара підкреслив важливість підготовки фахівців з інтелектуальної власності: «Для технічного вузу фахівці цієї області мають велике значення, тому що допомагають захистити права на винаходи, яких в ХПІ стає все більше» .

Заступник голови Товариства винахідників і раціоналізаторів України Л.Б. Пижова, а також голова журі, завідувач кафедри інтелектуальної власності і права Приазовського державного технічного університету, проф. Г.К. Дорожко відзначили високий рівень підготовки студентів та їх цілеспрямованість. Вони вручили їм грамоти, сертифікати та цінні подарунки. Декан економічного факультету П.Г. Перерва подякував всім студентів за активну участь і запросив до співпраці в наступному році.