У червні 2013 року для студентів кафедри «Радіоелектроніка» Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» на території Інституту іоносфери (http://iion.org.ua/), який входить до переліку об'єктів, що становлять національне надбання України, була проведена виїзна школа-семінар «Дистанційне радіозондування іоносфери». Цей захід проходив у рамках проекту СРЕА-2012/10021 «Норвезько-українське співробітництво, спрямоване на сталий розвиток освітнього процесу в ході дослідження навколоземного космічного простору».

Мета проведеної школи-семінару підвищити якість освітньо-кваліфікаційної підготовки студентів кафедри радіоелектроніки, а також створити умови для їх подальшого професійного зростання.


 

16 студентів-учасників, які навчаються за напрямами бакалаврської підготовки 6.040204 «Прикладна фізика» і 6.050102 «Комп'ютерна інженерія», в ході роботи семінару представляли свої доповіді, ставили питання, вступали один з одним у дискусії. На думку організаторів заходу, всі доповідачі показали високий рівень фундаментальної, професійної та практичної підготовки. Теми більшості робіт відповідали нинішній тематиці Інституту іоносфери НАН і МОН України, а розробка студента Артема Жука «Спеціалізована база даних Інституту Іоносфери» впроваджена в науково-дослідній роботі з шифром «База-2012» (http://database.iion.org.ua /). Особливий інтерес викликали і доповіді студентів Вадима Ігнатьєва («Розробка приладу для когерентного підсумування сигналів від елементів ФАР»), Станіслава Белослюдцева («Розробка пристрою формування тестового сигналу для радіолокатора некогерентного розсіяння»), Андрія Паливоди («Розробка програмно-конфігуруючої радіосистеми на базі ARM -процесора») та Миколи Ахтирцева («Розробка програмного забезпечення для моделювання генератора імпульсної напруги).

У перерві роботи школи-семінару науковий співробітник Інституту іоносфери Олексій Іванович Лялюк провів для студентів екскурсію по дослідницькому комплексу, в ході якої вони змогли побачити унікальні наукові інструменти.


 

Завершальним етапом заходу було відвідання Музею бойового братерства в селі Соколово Зміївського району Харківської області. Тут екскурсантам показали експонати, фотографії та документи, що відображають бойовий шлях чехословацьких бойових частин від Соколово до Праги.

Студенти-учасники школи-семінару «Дистанційне радіозондування іоносфери» подякували організаторам за нові знання, захоплюючі екскурсії та дружню атмосферу.