1 жовтня 2013 р   оку в стінах Гвардійського ордена Червоної Зірки факультету військової підготовки імені Верховної Ради України Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» відбулися заходи, присвячені 69-й річниці створення цього навчального закладу.


DSC_0946

 

У святковому мітингу взяв участь колишній начальник інституту генерал - майор Володимир Михайлов, який привітав факультет із ювілеєм та побажав успіхів молодим офіцерам. В рамках заходів заступник начальника факультету з озброєння підполковник Анатолій Зимницький був нагороджений нагрудним знаком «Сухопутні війська України», начальник кафедри фізичного виховання, спеціальної фізичної підготовки і спорту полковник Сергій Гоманюк - почесним нагрудним знаком «За досягнення у військовій службі» I ступеня, а викладач кафедри фізичного виховання, спеціальної фізичної підготовки і спорту майор Олександр Зонов одержав грамоту від Командувача Сухопутних військ Збройних Сил України. Також на факультеті був проведений День відкритих дверей.


 

Факультет веде свою історію від 33 гвардійської окремої танкової бригади, що відзначилась у боях на Керченському півострові, під Сталінградом, при визволенні України від фашистських загарбників.


DSC_0005

 

За якісну підготовку офіцерських кадрів у 1969 році училищу було присвоєно почесне найменування імені Верховної Ради України, а в 1975 році воно було нагороджено Орденом Червоної Зірки.

З 1997 року училище було перетворене в інститут танкових військ,
а у 2007 році - у факультет військової підготовки із залишенням почесних найменувань та нагород.

За роки існування в стінах військового навчального закладу НТУ «ХПІ» отримали освіту та офіцерські звання більше ніж 20 тисяч студентів. Найуспішніші з них стали генералами, керівниками крупних військових формувань, зробили вагомий внесок у теорію та практику військового будівництва та були відзначені державними нагородами та відзнаками.

 

DSC_0006