11-23 жовтня в рамках проекту INNOLAB (“TEMPUS”) студенти Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Києво-Могилянської академії, Ужгородського національного університету відвідали Таллінський технологічний університет, де вони взяли участь у програмі “Garage48”.2222

“Garage48” являє собою 48-годинний проект, метою якого було продемонструвати, що успішна інновація – це перш за все позитивний настрій, креативна команда та чітко встановлений короткий термін виконання поставленого завдання. Ментори, що спрямовували команди під час створення їх проектів, допомагали зрозуміти, що при розробці інноваційної ідеї питання «Як зробити?» не головне, важливіше — «Навіщо?» і «Для кого?».

«Я працював у прекрасній команді. Атмосфера була дуже дружня та сприятлива. Програмісти та веб-дизайнери відмінно впоралися зі своєю роботою, і я радий, що був частиною такої команди» - відзначив студент факультету Економічної інформатики та менеджменту НТУ «ХПІ» Олег Ткачов.

Фінальна частина заходу пройшла за участі Президента Естонії То́омаса Хе́ндрика Ільвеса. Студенти Ужгородського національного університету разом зі своєю командою отримали приз в номінації «Passion never fails».

11

Наступні десять днів студенти відвідували заняття в Талліннському технологічному університеті, присвячені різним аспектами підприємництва та бізнес-моделювання, та познайомилися з методикою проведення лекцій у формі діалогу. Під час перебування в Таллінні кожна студентська команда готувала бізнес-проект, присвячений вирішенню різноманітних проблем. По завершені програми відбулася презентація цих проектів, на яких були присутні викладачі з України, Білорусії, Естонії.

При підготовці проектів студенти користувалися ресурсами бібліотеки університету, відзначивши ії високий рівень автоматизації, велику кількість сучасної наукової літератури та стильний і комфортний інтер’єр приміщень.

ваи

В рамках програми візиту студенти та викладачі відвідали навчально-наукові лабораторії Талліннського технологічного університету, наукового парку «Технопол» та Mektory House – відкритої інноваційної платформи при університеті, що надає студентам можливість проявити свою креативність і знання, з одного боку, та знайти хорошу і перспективну роботу – з іншого. Також вони прослухали презентацію ENTRUM (Enterpreneurial Centrum). Основна мета існування цієї організації – підвищення ініціативності та креативного мислення у молоді.

Учасники проекту відзначили ефективність естонської моделі кооперації між університетами та підприємствами, а також завзятість і ентузіазм працівників.

«Все суспільство ніби постійно знаходиться в інноваційному середовищі. Перебування в такому середовищі породжує особливий настрій, ніби налаштовує людину не сприймати світ як статичний та незмінний, а шукати щось нове, будувати, проектувати, фантазувати та перевіряти» - поділилася своїми враженнями студентка Києво-Могилянської академії Дар’я Лібович.

4325656

Довідка про проект:

«INNOLAB - Інноваційні лабораторії: використання відкритих інноваційних платформ для навчання підприємництву і розкриття інноваційного потенціалу університетів в постсоціалістичних країнах

Термін дії проекту – 1.10. 2012 - 1.10. 2014г.

Учасники: Бредфордський Університет, Великобританія; Університет Аристотеля, Греція; Таллінський технологічений університет, Естонія; Ужгородський національный університет, Україна; Національний університет «Києво–Могилянська академія», Україна; Національний технічений університет «Харьківський політехнічнкий інститут», Україна; Бізнес–інкубатор Тернопільської області, Україна; Гродненський державний університет ім. Янки Купали, Беларусь; Полоцький державний університет, Беларусь.

Ольга Антонець

Доц. каф. ЕКММ НТУ «ХПІ»