З 14 по 19 вересня 2014 року в селищі Коблево Миколаївської області проходив черговий XIX міжнародний Конгрес двигунобудівників.
Організаторами Конгресу виступили Національний аерокосмічний університет ім. Н.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», НТУ «Харківський політехнічний університет», ДП «Івченко-Прогрес» (Г. Запоріжжя), ПАТ «ФЕД» (м.Харків), Чорноморський державний університет та Національний університет кораблебудування (м.Миколаїв).

Конгресс-19._08

Учасники конгресу обговорили актуальні питання теорії та конструкції двигунів внутрішнього згоряння, систем управління та екологізації двигунів і багато іншого.

На Конгресі прозвучало близько 100 доповідей, з якими виступили 90 учасників з 18 вищих навчальних закладів України, Азербайджану та Ірану, 4 інститутів Національної академії наук України та 8 підприємств. Серед виступаючих – 25 докторів наук, 16 кандидатів наук і 16 аспірантів. Загальний обсяг публікацій матеріалів Конгресу склав більше 1000 сторінок.

Конгресс-19._14

Як завжди організатори конгресу приділили особливу увагу доповідям, що розкривають творчу діяльність видатних вчених, конструкторів і організаторів виробництва в галузі двигунобудування. Ряд доповідей був присвячений пам'яті Генеральних конструкторів, професорів, д.т.н. В.А. Лотарева і І.А. Коваля
Також на Конгресі були презентовані друге видання підручника «Екологізація ДВЗ» авторів А.П. Марченко, І.В. Парсаданова, Л.Л. Товажнянського, А.Ф. Шеховцова та навчальний посібник «Паливні системи сучасних суднових дизелів» автора Є.В. Білоусова. 

А ліричної нотою заходу став поетичний вечір, де багаторазовий учасник Конгресів професор Н.І. Радченко представив свою книгу віршів.
Організатори Конгресу, висловлюючи надію на продовження і розширення сформованих традицій наукового спілкування та співпраці, запрошують колег двигунобудівників Білорусії, Литви, Польщі, Чехії, Росії та інших країн взяти участь у роботі ювілейного XX міжнародного Конгресу двигунобудівників, який планується провести на початку вересня 2015 в селищі Коблево.

Конгресс-19 общ._02