15-17 жовтня в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» відбулася ХХІІ Міжнародна науково-практична конференція MicroCAD – 2014.

Конференція проводилась за підтримки Міністерства освіти і науки України, Академії педагогічних наук. Цього року в роботі 28 секцій взяли участь близько 1000 учасників, які представляють науковий потенціал України та світу.

DSC_7695

«Такі конференції, як MicroCAD – 2014 на сьогоднішній день є надзвичайно важливими для вищих навчальних закладів, зокрема і для нашого університету. Це вже 22 традиційна конференція, щороку на ній ми підводимо підсумки наукової роботи за рік. Починаючи з кафедр і факультетів та закінчуючи загальноуніверситетськими заходами, на яких доповідаються кандидатські дисертації, чи окремі їх,  уже виконані, частини  та результати наукових досліджень за тематикою, що виконується науковими колективами», – відзначив проректор НТУ «ХПІ», професор А. П. Марченко.

DSC_7714

DSC_7729

«Ця конференція була заснована Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут» та Мішкольцським технічним університетом (Угорщина). Вперше вона пройшла в нашому університеті та супроводжувалась виставкою комп’ютерної техніки та інформаційних технологій. В подальшому вона стала проводитися одночасно в двох вузах, ставши міжнародною приймаючи до організації університети Польщі, Болгарії, Німеччини, Росії, Франції, Румунії, України та Угорщини. Ми глибоко поважаємо тих, хто започаткував MicroCAD – як наших вчених, так і зарубіжних партнерів.

З року в рік конференція стрімко розвивається і вже перетворилась на одну з найбільших та найпотужніших науково-практичних конференцій, в якій беруть участь практично всі викладачі, аспіранти та студенти, що займаються науково-дослідницькою роботою. Кожен факультет організовує свою секцію та забезпечує можливості для проведення секційних доповідей і організації дискусій з відповідних проблем науки і техніки. Доповіді учасників, надруковані в збірниках конференції, мають статус наукових публікацій викладачів та аспірантів.

Необхідно відзначити, що в рамках цієї конференції розглядається величезна кількість наукових проблем 40 наукових шкіл університету: хімія та хімічна технологія, машинобудування, механіка і фізика, транспорт, енергетика, аерокосмічна техніка, електроніка, електротехнічна механіка, радіофізика, медицина, інформаційні технології, гуманітарні науки та інше.

Традиційно на конференції представляють свої дисертаційні роботи майбутні доктори та кандидати наук.

З великим інтересом на пленарних засіданнях заслуховуються доповіді закордонних вчених з актуальних проблем сучасної науки. Ці доповіді свідчать, що велика кількість наукових проблем вирішуються спільно – вченими Харківського політеху та вченими інших університетів країн Європи. В цих же країнах навчаються наші студенти, проходять виробничу практику, захищають дипломні роботи. Розпочата практика здобуття подвійних дипломів за однією спеціальністю.

На жаль, ситуація, що склалась в Україні на сьогоднішній день, не дозволила багатьом іноземним гостям приїхати на конференцію до Харкова. Ми сподіваємось, що наступного року ми відновимо цю важливу практику проведення міжнародних науково-практичних конференцій», – зазначив професор, ректор НТУ «ХПІ» Л.Л. Товажнянський.

Довідка:
Ідея проведення в НТУ «ХПІ» загальновузівської наукової конференції з інформаційних технологій виникла 22 роки тому, в 1993 році. Перша міжнародна науково-практична конференція MicroCAD-1993 нараховувала 14 секцій. В її роботі взяли участь 460 учасників.

 

Микрокад