20 листопада в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» відбувся міжвузівський науково-практичний семінар «Філософія в сучасному світі», присвячений Міжнародному дню філософії та 360-річчю міста Харкова. Четверті філософські читання були проведені в новому корпусі Наукової бібліотеки НТУ «ХПІ».

IMG_0043

Організаторами цього заходу виступили: Міністерство освіти і науки України, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Харківський національний університет будівництва та архітектури, Академія військово-історичних наук і мистецтва та Харківський науково-дослідний інститут козацтва. Оргкомітет очолював проректор НТУ "ХПІ" професор О.Г. Романовський.

Основою семінару стали 4 напрямки для розгляду значимості філософії в світі: філософія і сучасність, філософія освіти, філософські проблеми права і держави, культурні традиції козацтва України та їх зв'язок з сучасністю.

IMG_0032

В рамках проекту всі бажаючі змогли ознайомитися з меморіальною експозицією пам'яті засновників філософського товариства міста Харкова – Кривулі О.М. і Шкоди В.В., внесок яких у розвиток української філософської думки важко переоцінити. Учасники також мали можливість побувати на виставці фондів етнографічного музею «Слобожанські скарби» ім. Г. Хоткевича НТУ «ХПІ», що допомогло зануритися в глибини історичного минулого Слобожанщини.

IMG_0021

«Ми ставили собі за мету нагадати  суспільству про те, що в світі повинні перемогти розум, мудрість і здатність до діалогу. Головне завдання цього семінару – привернути увагу суспільства, а не тільки професійних кіл, до розглянутого питання і в наслідку – популяризувати філософську ідею для створення нового інтелектуального середовища, де буде можливим досягнення будь-яких висот», – зазначають організатори.