Підведені підсумки одного з найпрестижніших міжнародних рейтингів кращих вузів світу, за версією британської компанії Quacquarelli Symonds (QS) за 2015-2016 рр.

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», як і в минулому році – у восьмий сотні списку ( група "701+"). У рейтингу були представлені ще 5 українських внз: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка ("421-430"), ХНУ ім. Каразіна ("491-500"), НТУУ "Київський політехнічний інститут" ("601-650"), Сумський державний університет і Донецький національний університет ("701+").

Перше місце в рейтингу зайняв Массачусетський технологічний інститут, друге – Гарвардський університет, на третій позиції – Кембриджський університет.

Довідка:

Quacquarelli Symonds – компанія, що спеціалізується в галузі освіти і навчання за кордоном. Рейтинг QS World University Rankings публікується з 2004 року. Якість університетської освіти оцінюється за такими критеріями: репутація в академічному середовищі (40% від загальної оцінки), цитованість наукових публікацій представників університету (20%), співвідношення кількості викладачів і студентів (20%), ділова репутація серед роботодавців (10%), відносна кількість іноземних студентів (5%)  і відносна кількість іноземних викладачів (5%) . Компанія QS для складання рейтингу оцінює понад 2 тис. інститутів.