У жовтні 2015 року кафедра автомобіле- і тракторобудування Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» відзначила видатний ювілей – 85 років від заснування.

Під час урочистого засідання викладачів та студентів кафедри поздоровили гості заходу: проректор з наукової роботи НТУ «ХПІ» А.П. Марченко, декан факультету транспортного машинобудування В.В. Єпіфанов, співробітники та технічний директор АТ «Харківський тракторний завод» В.І. Аносов.

DSC_4952DSC_4905

«Хочу привітати всіх випускників, студентів, співробітників кафедри і гостей свята з ювілеєм, подякувати колективу АТ «ХТЗ» за плідну співпрацю протягом багатьох років та побажати всім щастя, здоров’я,  успіхів, і процвітання!», – такими словами відкрив засідання завідуючий кафедри автомобіле- і тракторобудування НТУ «ХПІ», заст. технічного директора АТ «ХТЗ», проф. В.Б. Самородов.

«Окрім 85-річного ювілею кафедри хочу поздоровити всіх нас із тим, що у вересні 2015 року Міністерство освіти і науки України прийняло довгоочікуване рішення про відкриття Докторської ради на спеціальностях «Двигуни та енергетичні установки» та «Автомобілі і трактори». Це надзвичайно важливо та актуально не тільки для аспірантів, докторантів і співробітників кафедри, а й для представників конструкторських бюро, підприємств, організацій, які також можуть скористуватись цією радою і пройти відповідні захисти дисертацій», – повідомив проректор НТУ «ХПІ» з навчальної роботи, проф. А.П. Марченко.

DSC_4901DSC_4889

В ході святкування ювілею заслуженим співробітникам кафедри та працівникам АТ «ХТЗ» були вручені почесні грамоти та подяки.

Довідка:

Засновником кафедри автомобіле- і тракторобудування був видатний вчений, академік, доктор технічних наук, професор М. І. Медведєв, який очолював кафедру з 1930 по 1962 рік і був деканом тодішнього Автотранспортного факультету. В інший час кафедрою керували: проф. Шепеленко Г.М., проф. Коденко М.М., проф. Великодний В.М. З 2001 року і по теперішній час завідує кафедрою академік Вищою школи, д.т.н., заст. технічного директора АТ «ХТЗ» проф. Самородов В.Б.

В 1956 р. при кафедрі створена галузева науково-дослідна лабораторія «Тракторобудування», яка стала однією з основних баз для наукових досліджень в галузі.

На сьогоднішній день кафедра підготувала більше 6 тисяч висококваліфікованих спеціалістів, в тому числі більше 300 - для закордонних країн.