IMG_7926

13 листопада в НТУ «ХПІ» відбувся регіональний семінар «Активізація участі вчених України у рамковій програмі ЄС Горизонт–2020».

У заході прийняли участь науковці, представники вищих навчальних закладів, наукових інститутів, підприємств, які займаються питаннями міжнародного співробітництва.

На семінарі розглядалися питання, пов’язані з розширенням участі вітчизняних науковців у міжнародних проектах.

Учасників зустрічі привітав доктор технічних наук, професор, проректор з наукової роботи НТУ «ХПІ» Андрій Петрович Марченко. Він підкреслив важливість активізації участі українських науковців у міжнародних наукових проектах та залучення фінансування для проведення досліджень.

IMG_7909

Про проблеми, з якими стикаються вчені при написанні проектів для програми «Горизонт-2020», розповів професор Геннадій Семенович Хрипунов, проректор з науково-педагогічної роботи НТУ «ХПІ», керівник Національного контактного пункту «Нанотехнології, сучасні матеріали та передові промислові виробництва».

IMG_7939

Огляд відкритих конкурсів програми «Горизонт-2020» за напрямом «Інформаційно-комунікаційні технології (ICT)» на 2016 рік та рекомендації щодо підготовки проектних пропозицій представив у своїй доповіді Микола Вячеславович Ткачук, д.т.н., професор кафедри «Програмна інженерія та інформаційні технології управління» НТУ «ХПІ», керівник Національного контактного пункту «Інформаційні і комунікаційні технології». IMG_7943

Також про особливості подання матеріалів за програмою Горизонт–2020 розповіли Ірина Мартінкус, асистент кафедри «Програмна інженерія та інформаційні технології управління», та Катерина Клєпікова, аспірант кафедри «Фізичне матеріалознавство для електроніки та геліоенергетики».

IMG_7951

В свою чергу д. т. н., професор кафедри «Інтегровані технології, процеси та апарати» НТУ «ХПІ», керівник Національного контактного пункту «Безпечна, чиста і ефективна енергетика» Леонід Михайлович Ульєв презентував робочу програму на 2016-2017 рр. за напрямком діяльності пункту. 

IMG_7970

В роботі семінару прийняли участь видатні вчені, викладачі виробничники, аспіранти та студенти багатьох вузів та підприємств Слобожанщини.

Детальніше про участь НТУ «ХПІ» у про Рамковій програмі ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020» читайте на сайті.

Довідка:

За підтримки Міністерства освіти і науки України в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» у 2014 році розпочалася практична робота, спрямована на підвищення ефективності виконання науково-дослідних та інноваційних робіт: створено 3 контактних пункту Рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт 2020» за наступними напрямками:

· Нанотехнології, сучасні матеріали і передові технології виробництва та переробки — керівник проф. Г. С. Хрипунов

· Безпечна, чиста і ефективна енергетика — керівник проф. Л. М. Ульєв

· Інформаційні та комунікаційні технології — керівник проф. М. В. Ткачук

Національні контактні пункти спрямовані на сприяння інтеграції наукових досліджень НТУ «ХПІ» в Європейський дослідницький простір.

IMG_7927