IMG_8284

20-21 листопада в НТУ «ХПІ» пройшов міський міжвузівський науково-практичний семінар «Філософія у сучасному світі», в якому прийняли участь близько 10 вузів. Філософські читання були присвячені Всесвітньому дню філософії та 130-річчю Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».

Голова організаційного комітету заходу — д. ф. н., професор, завідувач кафедри філософії НТУ «ХПІ» Я. В. Тарароєв. Організаторами семінару також виступили представники таких вишів Харкова, як НЮУ ім. Ярослава Мудрого, ХНУБА, ХНУ ім. Каразіна, ХНПУ ім. Г. С. Сковороди, ХНУРЕ та інших.

IMG_8285 Доповіді учасників семінару були присвячені питанням науково-технічного прогресу та соціально-культурних трансформацій, теоріям свідомості, філософії техніки та історії.

На пленарному засіданні д. т. н., професор, декан факультету інтегральної підготовки НТУ «ХПІ», президент Академії військово-історичних наук та козацтва Кіпенський А. В. вручив почесні грамоти та медалі викладачам та студентам.

IMG_8250    IMG_8252

Крім того, у межах семінару відбулися виставки:

· «Філософія в НТУ «ХПІ»: вчора, сьогодні, завтра»

· «Національний технічний університет «ХПІ» — 130 років»

· Історична реконструкція козацького табору 30-річної війни XVII сторіччя.

IMG_8300

Довідка:

Міжнародний день філософії (Всесвітній День Філософії) — свято, яке відзначається в третій четвер листопада, починаючи з 2002 року, за регламентом ЮНЕСКО (UNESCO General Conference).

Цей день святкують у понад 80-ти країнах світу. Головна мета — зробити філософію ближчою кожному: академіку, студенту та широкій аудиторії, усім, хто цікавиться такою діяльністю, яка відкриває нові можливості та простори для філософських роздумів, критичного мислення та дискусій.