20160602_113356

НТУ «ХПІ» один із чотирьох провідних вищих навчальних закладів України (також КНУ ім. Т. Шевченка, ХНУ ім. В.Н. Каразіна, ЛНУ ім. І. Франка), який увійшов до складу української делегації-учасниці професійної міжнародної конференції «Інновації та розвиток міжнародної освіти – 2016» в Китаї. Українську делегацію очолила начальник Управління міжнародного співробітництва та євроінтеграції МОН України Ганна Новосад. Від ХПІ в склад делегації увійшли ректор університету, професор Євген Сокол, а також проректор з науково-педагогічної роботи, професор Геннадій Хрипунов.

20160531_085452

Учасниками конференції також стали представники 62 університетів Білорусі, Італії, Киргизстану, Китаю, Північної Кореї, Польщі, Тунісу та Франції, а також понад 40 промислових підприємств Китаю.

IMG_20160601_100150   20160601_163500

Презентація НТУ «ХПІ», присвячена інноваційним розробкам університету в галузі геліоенергетики, тонкоплівкових технологій, промислової та біомедичної електроніки, а також науковим розробкам, створеним на базі Науково-дослідного і проектно-конструкторського інституту (НДПКІ) «Молнія» ХПІ, викликала значну зацікавленість з боку китайських університетів.

20160602_113350

Практичним результатом участі представників НТУ «ХПІ» в конференції став початок довгострокової співпраці з трьома вузами Китаю. Ректор ХПІ Євген Сокол підписав Меморандум про наміри з Нанкінським технологічним університетом (Nanjing Tech University). Під час конференції були проведені попередні переговори про співпрацю Політеху з Пекінським університетом технології (Beijing University of Technology) і Харбінським політехнічним університетом (Harbin Institute of Technology). НТУ «ХПІ» вже отримав запрошення на участь у конференціях, які будуть проходити в Нанкіні у вересні, а також у Харбіні — в липні 2016 року.

IMG_20160601_1113591

Як зазначив ректор НТУ «ХПІ» Євген Сокол, у провідних китайських технічних вузів і ХПІ дуже схожий перелік спеціальностей. Тому основним підходом у співпраці стане обмін студентами (магістрантами, аспірантами, PhD студентами) технічних спеціальностей, а також спільне виконання науково-дослідних робіт. Крім того, передбачені програми і для студентів економічних, IT та інших спеціальностей на рівні бакалавра. Для українських студентів китайська сторона надає стипендії, а також харчування та проживання на безкоштовній основі.

IMG_20160601_100030   IMG_20160601_110912

За словами проректора з науково-педагогічної роботи НТУ «ХПІ» Геннадія Хрипунова, навчання в Китаї за своїм технічним рівнем не поступатиметься відповідним програмам західних вузів, адже обладнання, на якому навчають студентів, відповідає передовим технологіям. Геннадій Хрипунов також підкреслив, що для участі в програмах обміну українським студентам необов'язково знати китайську мову — досить володіти англійською, адже в кожному університеті Китаю є освітні програми на цій мові.

Студенти НТУ «ХПІ», які бажають навчатися за програмами обміну, можуть звертатися до відділу міжнародних зв'язків університету: вул. Кирпичова, 21 (колишня — вул. Фрунзе), головний корпус, 2 поверх, кімната №24, тел.: +38 057 707 63 36. Там вони отримають необхідну інформацію.

Довідка:

Делегація з України також відвідала Посольство України в Китайській Народній Республіці. Сьогодні близько 1200 українців успішно навчаються в Китаї за програмами обміну студентами. Це на кілька порядків менше потенційних можливостей співпраці.

Під час зустрічі з послом України в КНР Олегом Дьоміним обговорювалися питання подальшого розвитку співпраці у сфері освіти, науки та інновацій між вузами Китаю і Харкова.

Освітні програми обміну студентами активно підтримуються урядом КНР в рамках реалізації програми «Шовковий шлях». Згідно з програмою, в Китаї активізується науково-технічна та освітня співпраця з тими країнами, які лежать на «шовковому шляху» до Європи.