НТУ «ХПІ» підписав Договір про обмін студентами з бельгійським університетом KU Leuven (Левенський католицький університет), який розташований у місті Левен, Бельгія. Університет входить до першої сотні найкращих університетів світу за найпрестижнішими рейтингами, є найбільшим університетом у Бельгії та Нідерландах. Окрім свого основного кампусу у Левені, він має також кампуси-супутники в Кортрейку, Антверпені, Генті, Брюгге, Остенді, Гілі, Діпенбеку, Алсті, Сінт-Кателін-Вейвері та в столиці Бельгії Брюсселі. Основною мовою навчання є голландська, хоча деякі програми викладаються англійською мовою, особливо в аспірантурі. Незважаючи на назву «католицький», KU Leuven є світським і діє незалежно та окремо від Католицької церкви. Університет був створений у 1425 році і є одним із найстаріших у Європі.

Основні положення Договору про обмін студентами між НТУ «ХПІ» та KU Leuven (Обидві сторони надалі іменуються «Сторони»):

— тривалість обмінів: кожна Сторона погоджується на обмін окремими студентами на семестр чи навчальний рік.

— щороку протягом терміну дії Договору кожна Сторона може направляти до 10 студентів до партнерської установи.

— всі студенти залишаться зарахованими як звичайні кандидати на здобуття ступеня в рідному навчальному закладі; кредити для отримання ступенів студентів у домашньому навчальному закладі мають бути присуджені домашнім навчальним закладом. Очікується, що студенти підтримуватимуть навантаження, еквівалентне денному навчальному навантаженню у приймаючому навчальному закладі.

— вартість навчання: студенти, які беруть участь у програмі обміну, повинні зареєструватися та сплатити навчання у своєму рідному університеті (якщо плата передбачена). Вони мають бути звільнені від сплати будь-яких коштів за навчання або регулярних академічних внесків приймаючому університету.

— інші витрати: кожна Сторона докладає зусиль для надання допомоги студентам, які беруть участь у пошуку відповідного житла. Обидва університети погоджуються з тим, що студенти, які беруть участь у програмі, несуть відповідальність за наступні витрати, і що жоден з університетів не може відповідати за ці витрати: проживання, проїзд, медичне страхування та медичні витрати, книги та інші навчальні матеріали, витрати на харчування та проживання.

— відібрані студенти повинні довести своєму університету, що мають достатньо коштів на проїзд до приймаючого університету та назад, а також на проживання під час перебування за обміном. Студенти також повинні надати приймаючому університету будь-яку фінансову документацію, необхідну для отримання візи, якщо це передбачено. Отримання та підтримка відповідного візового статусу є обов’язковими для кожного студента.

— право на участь: хоча в деяких випадках можуть бути зроблені винятки, студенти, що беруть участь, повинні бути відібрані їх домашніми навчальними закладами за наступними критеріями:

а. академічні заслуги;

б. мовні здібності;

в. готовність вчитися, особливо у ВНЗ, що приймає.

— відбір: студенти, які бажають вступити до приймаючого університету відповідно до умов Договору, повинні відповідати всім конкретним вимогам, встановленим приймаючим університетом, включаючи знання мови. Кожна Сторона залишає за собою право відхилити кандидатів і у цьому випадку можуть бути запропоновані інші кандидати. Точну навчальну програму буде визначено студентом після схвалення його/її керівниками, науковими консультантами чи педагогічним персоналом як у домашньому, так і у приймаючому навчальному закладі.

— дотримання правил: студенти, які беруть участь відповідно до умов Договору, підпорядковуються правилам, положенням та кодексам поведінки приймаючого навчального закладу. Приймаючий навчальний заклад має право відрахувати будь-якого студента, який порушує політику та правила приймаючої установи. У такому разі приймаючому університету необхідно повідомити установу-партнера протягом одного тижня.

— студенти з обміну у приймаючому університеті користуються всіма правами та привілеями, якими користуються інші студенти в цьому кампусі.

— страхування: після прибуття у KU Leuven, студенти повинні будуть отримати відповідну медичну страховку відповідно до законодавства приймаючої країни та інструкцій приймаючої установи.

Прохання до всіх студентів НТУ «ХПІ», що бажають взяти участь у програмі обміну з KU Leuven, звертатись до відділу міжнародних зв’язків ХПІ.