IMG_20131129_103733 Наша держава невпинно розвиває міжнародне співробітництво у військовій сфері з країнами-партнерами. Яскравим прикладом цих взаємовигідних та партнерських стосунків між Україною та Королівством Таїланд є завершення підготовки військовослужбовців-танкістів Тайської Королівської армії на базі Гвардійського ордена Червоної Зірки факультету військової підготовки імені Верховної Ради України НТУ «ХПІ» за спеціальністю «Експлуатація, обслуговування та ремонт бронетанкової техніки та озброєння».

Напружений навчальний процес з вивчення ходової частини, експлуатації та ремонту вітчизняного танка БМ «Оплот-Т» й броньованої ремонтно-евакуаційної машини БРЕМ-Т було організовано спеціалістами військово-промислового комплексу Державного підприємства “Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова” із залученням науково-педагогічних та інженерно-технічних працівників факультету військової підготовки НТУ «ХПІ».

Програму підготовки іноземних фахівців було виконано своєчасно та в повному обсязі. Військовослужбовці Тайської Королівської армії висловили подяку всім, хто впродовж періоду навчання щоденно й наполегливо передавав їм теоретичні знання та прищеплював практичні навички в експлуатації бронетехніки. Вони також додали, що після від’їзду на батьківщину в них залишаться приємні спогади про час перебування і навчання в НТУ «ХПІ» та Україні в цілому.