Бронетехніку для АТО (антитерористичної операції) готують курсанти – випускники кафедри військової підготовки НТУ «ХПІ». Три тижні вони ремонтували бронетехніку і минулої суботи шість курсантів повернулися з бойового завдання. Після випускного 21 червня хлопці знову збираються в зону АТО -  в лейтенантських погонах.

Харківські курсанти були першими, хто поїхав на обслуговування техніки, задіяної в АТО. Розпорядження про те, що армії потрібні молоді ремонтники, прийшло з Генштабу. Викладачі кажуть – з бажаючих вишикувалася черга.

"Всі курсанти та солдати-строковики хотіли поїхати. Всі! Я не хвалюся. Був такий конкурс. Відібрали тих, у кого краще навчання, дисципліна", – розповів начальник факультету військової підготовки "ХПІ" Олександр Серпухов.

Спочатку курсантів доставили на базу під Ізюм. У першу добу, коли табору і продовольства ще не було, думали обійтися сухпайком, але виручили місцеві жителі. Коли курсанти потрапили в табір АТО, де були чутні постріли і куди звозили пробиту техніку, зрозуміли, що справжня війна дуже відрізняється від фільмів. "Люди живуть там жахливо - кожен день стрільба, діти не можуть нормально ходити в школу", - розповів гвардії сержант Ігор Явтушенко.

Харківські курсанти на гарячі завдання не потрапляли. Вони - ті, кого в армії називають "Зампотех", їх справа - лагодити несправну техніку. В умовах бойових дій іноді доводилося здійснювати чудеса і спати по 1,5 години на добу. "Були прострелені колеса, ми міняли гуму, міняли амортизатори. Найскладніший випадок був з БТР спецпідрозділу "Омега" було пробито чотири колеса, чотири гідроамортизатори простріляні. До нього потрапили з РПГ, командир сказав, що під Богом ходять, адже одного пострілу вистачить, щоб знищити машину, а в них потрапляли тричі, але заряди не здетонували. Усі залишилися живі. Через добу БТР вже був готовий до виконання завдань", – розповів Дмитро Мараховський.

Міноборони нагородило їх відзнаками за військову доблесть. Курсанти сподіваються, що всі хлопці отримають статус учасників бойових дій, як і було обіцяно раніше.

За матеріалами газети «Вести»

vesti.ua