НТУ «ХПІ» розробив фундаментальну концепцію поліпшення підготовки студентів технічних спеціальностей з англійської мови відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України.
21 жовтня відбувся перший етап тестування викладачів НТУ «ХПІ» з англійської мови. Він пройшов у рамках реалізації концепції підвищення якості підготовки студентів з іноземних мов за підтримки Британської ради.

IMG_5294

Проект стартував ще на початку 2014 року. Тоді концепцію, розроблену керівництвом університету спільно з завідувачами мовних кафедр, обговорили з представниками Британської ради в Україні. І тепер настав черговий етап її втілення в реальність.

Для участі в тестуванні було відібрано близько 50 викладачів, серед яких були як представники мовних кафедр, що ведуть підготовку студентів з іноземних мов, так і тих, де англійською викладаються спеціалізовані профільні дисципліни.

На підставі результатів тестів представники Британської ради визначать загальну картину володіння викладачами НТУ «ХПІ» англійською мовою та розроблять рекомендації для підвищення їх рівня, щоб потім вони змогли передати цей досвід своїм колегам та студентам університету і навчати їх за цими ж стандартами.

Фахівці Британської ради зазначили, що вони хочуть насамперед визначити, яким чином їм потрібно підтримувати реалізацію концепції підготовки студентів інженерних та ІТ спеціальностей з англійської мови та протягом усього часу супроводжувати її впровадження.

IMG_5262 

Вони також визначили наступну тенденцію: найчастіше викладачі, які читають англійською мовою спеціальні дисципліни, добре говорять англійською, знають граматику, але з розумінням мови на слух у них справи йдуть гірше. Тому потрібно визначити компетенції людини з окремих аспектів, і надалі робити упор на те, з чим у неї виникають найбільші труднощі. Загалом для забезпечення якісної підготовки студентів викладачам англійської мови необхідний мінімальний рівень С1 (компетентне володіння широким колом спеціалізованих термінів і фразеології), тоді, як викладачеві, що викладає спеціалізовану дисципліну англійською мовою, достатньо володіти нею на рівні В2, (самостійне володіння) і знати відповідну термінологію своєї галузі. 

«Наше завдання – як самим дотримуватися міжнародних стандартів оцінювання знання мови, так і досягти того, щоб цих стандартів дотримувалися і університети. Тобто, якщо на одній кафедрі студент отримує «відмінно», це означає, що він володіє всіма видами мовленнєвої діяльності на іноземній мові: письмом, читанням, говорінням і навиком розуміння на слух. Якщо він раптом переходить на іншу кафедру, він повинен також отримати оцінку «відмінно». Якщо студент не володіє в достатній мірі зазначеними навичками, то цю оцінку він отримати не може», – говорить менеджер з проектів з англійської мови Британської ради Жанна Севастьянова.

НТУ «ХПІ» за вибором Міністерства освіти і науки України став першим майданчиком для реалізації цього проекту з покращення якості підготовки студентів з англійської мови у вузах. Проект сфокусований насамперед на технічні вузи, адже саме там ведеться велика кількість наукових розробок. І для них дуже важливо вміти представити свої досягнення не лише на рівні країни, а й на світовій арені, тим самим підвищувати імідж вітчизняних вчених у міжнародних наукових колах.