22 жовтня 2014 року на базі Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» відбулася міжвузівська науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «Психолого-педагогічні аспекти формування управлінського потенціалу сучасної молоді: теорія і практика».

 DSC_7746

Ініціатором проведення конференції стала кафедра педагогіки та психології управління соціальними системами, спільно з Харківським фондом психологічних досліджень, товариством психологів України (м. Харків), Українською асоціацією організаційних психологів та психологів праці (УАОППП).

В конференції прийняли участь 118 учасників, серед яких були студенти та молоді вчені з НТУ «ХПІ», ХНПУ імені Г.С. Сковороди та інших вузів Харкова та України. Крім того, були представлені тези і доклади вчених з Фінляндії, Швейцарії, Чехії, Росії, Республіки Гана.

DSC_7771

На пленарному засіданні учасники заслухали та обговорили доклади, що стосувалися проблем підготовки майбутніх психологів до професійної діяльності, розвитку лідерських якостей молоді, нових підходів до удосконалення системи вищої психологічної освіти.Також учасники мали можливість набути практичних навичок на майстер-класах, що проводилися відомими психологами-практиками. На майстер-класі «Метафоричні асоціативні карти як інструмент консультування», який проводили Г.В. Попова (кандидат психологічних наук, доцент кафедри педагогіки и психології управління соціальними системами Національного технічного університету «ХПІ») та Н.Е..Мілорадова (кандидат психологічних наук, професор кафедри психології и педагогіки факультету підготовки спеціалістів підрозділів міліції громадської безпеки і кримінальної міліції  по справам дітей Харківського національного університету внутрішніх справ) учасники ознайомились з основними психологічними механізмами дії метафоричних асоціативних карт у консультативному процесі, як можна використовувати цей унікальний інструмент в індивідуальній та груповій роботі з клієнтами. Майстер-клас «Метод психологічної елевації в корекції взаємовідносин дитини та батьків» що представила Оксана Соловйова (практикуючий психолог, консультант) познайомив учасників із методикою психологічного лялькового театру, що допомагає діагностувати та коригувати відносини між батьками та дітьми, а також є досить дієвим методом роботи з психологічними проблемами дітей різного віку. Цікаві методики, щодо управління часом та планування були представлені на майстер-класі «Тайм-менеджмент», що проводила А.М..Лісенна (тренер і викладач Інституту сімейної психології и консультування, психотерапевт, старший викладач кафедри психологічного консультування і психотерапії факультету психології Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна).

DSC_7855