24 жовтня 2014 в Києві відбувся II Національний Форум «Бізнес та університети: трансформація освіти». Організатором форуму виступила Лабораторія «Бізнес і університети» Центру «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» в Україні. В рамках заходу було проведено 5 панельних дискусій і 3 сесії, на яких виступили 34 спікери. Відбулась виставка партнерських проектів компаній та вищих навчальних закладів «CSR Education Marketplace». Партнерами форуму виступили Міністерство освіти і науки України, Посольство Нідерландів в Україні, компанії Майкрософт Україна та STADA.

1

Експерти, фахівці, а також учасники обговорили майбутнє вищої освіти та її стратегічні пріоритети.

На панельних дискусіях були розглянуті зарубіжні практики партнерства навчальних закладів і компаній, студентські бізнес інкубатори, особливості співпраці між представниками бізнесу та внз в освіті журналістів, фармацевтів, технічній освіті.

2

Спікерами секторальної сесії «Технічна освіта: партнерство бізнесу та університетів» були: провідний технічний спеціаліст компанії «Бош Термотехніка Україна» Тетяна Тімакова, професор НТУ «ХПІ» Ольга Савченко, менеджер університетських програм IBM в Україні Олександр Данько, HR менеджер компанії «Мелексіс-Україна» Євгенія Ходаковська.

Ольга Савченко презентувала можливості поглиблення зав’язків із бізнесом через спільні дослідження та розвиток професійних компетенцій. Інноваційні методи навчання побудовані на технологіях NI ELVIS LabVIEW. Така система REMOTE LAB впроваджена в новій спеціалізованій лабораторії кафедри автоматизовані електромеханічні системи завдяки реалізації проекту ТЕМПУС «ICo-op».

3

Вона доповіла, що будуть використовуватися навчальні модулі для підвищення кваліфікації фахівців підприємств та розвитку знань, умінь і навичок студентів. Викладачами НТУ «ХПІ» спільно з Технічним університетом Ільмінау (Німеччина), Університетом «Трансільванія» (Румунія), Індустріальною групою «УПЕК» та ПАТ «Харків онлайн» розроблені і впроваджені індустріальні та трансверсальні модулі:

- Комп'ютерне моделювання цифрових систем за допомогою швидкого прототипування техніки;

- Теорія електропривода;

- Теорія автоматичного управління;

- Інноваційне підприємництво.