20 листопада з метою підготовки проведення прийому у 2015 році до вищих навчальних закладів І–ІV рівнів акредитації у Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» відбулась регіональна нарада-семінар проректорів, відповідальних секретарів приймальних комісій вищих навчальних закладів Харківської, Полтавської, Сумської, Дніпропетровської, Донецької, Луганської областей.

1нарадаЗ роз’ясненнями змін у правилах прийому у 2015 році та питань, які були з ними пов’язані, виступили: заступник директора департаменту вищої освіти МОН України Бондаренко С. І., директор Регіонального центру оцінювання якості освіти в Харківській області Сидоренко О.Л.,  головний державний інспектор з контролю за діяльністю вузів Проценко В.М., начальник відділу захисту інформації ЄДЕБО Місюра С. М., директор Департаменту науки і освіти ХОДА Бабічев А. В. та проректор з науково-педагогічної роботи НТУ «ХПІ» Сокол Є.І.

У заході взяли участь понад 700 осіб, вони розглянули особливості організації і проведення вступної кампанії у 2015 році в умовах дії оновленого Закону України «Про вищу освіту». Ознайомилися з результатами непростої вступної кампанії  2014 року – які плюси, недоліки та порушення були відмічені Міністерством під час перевірок та моніторингів на державному рівні.

«Почувши та обговоривши сьогодні нове бачення впровадження Закону «Про вищу освіту», ми всі знаємо і розуміємо, що кожен навчальний заклад є незалежним і сам приймає рішення, затвердивши їх у Вченій раді або в педагогічному колективі. В цьому році  ви самі розробляєте і розміщуєте нові правила та умови прийому для свого вузу згідно з оновленим законом», – зазначила Валентина Проценко.

DSC_8596«Ми дуже раді відзначити, що вже традиційно ця нарада-семінар проводиться в Харківській області. Наша область успішно відпрацьовує механізми впровадження Закону «Про вищу освіту» і проводить їх обговорення не тільки в вищих навчальних закладах, а й в професійно-технічних та загально-освітніх навчальних закладах», – відзначив Євген Сокол, проректор НТУ «ХПІ».

«У Харкові ми продовжуємо серію нарад з питань проведення вступної кампанії 2015 року. Вчора така ж нарада була проведена в київському регіоні, а сьогодні паралельно з нами – в Одесі, таким чином ми можемо сказати, що вступна кампанія 2015 року розпочала свою роботу. Минула кампанія була непростою, враховуючи всю складну політичну та трагічну ситуацію в нашій країні з Донецьком, Луганськом та АР Крим. В цьому році ми враховуємо всі помилки, враховуємо та погоджуємо всі пропозиції від вищих навчальних закладів та намагатимемося уникнути всіх помилок, щоб вступ  2015 року пройшов, як можна краще», – зазначив Сергій Бондаренко, заступник директора департаменту вищої освіти МОН.

DSC_8609Чергова регіональна нарада відбудеться 28 листопада на базі Національного університету “Львівська політехніка” для представників Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської, Чернівецької, Волинської, Хмельницької, Тернопільської областей.

DSC_8617