18–21 листопада в місті Мінськ (Білорусь) відбулася фінальна конференція Міжнародного проекту TEMPUS «INNOLAB – Інноваційні лабораторії: використання відкритих інноваційних платформ для навчання підприємництву та розкриття потенціалу університетів у постсоціалістичних країнах», де брали участь представники університетів Великобританії, Греції, Естонії, Бєларусі та України, а також Міністерства освіти і науки України.

Робота над проектом велася протягом двох років, а конференція, що пройшла, поставила в ньому логічну крапку. За цей час делегація викладачів та студентів НТУ «ХПІ»  відвідала місто Таллінн (Естонія), Бредфорд (Великобританія), а Політех приймав у свою чергу керівників та координаторів проекту від університету Бредфорд. Була проведена Міжуніверситетська ділова гра «Ринок ідей», в рамках якої студенти економічних спеціальностей пропонували свої ідеї вирішення конкретних завдань, яке ставили їм підприємства.

В процесі реалізації проекту університети налагодили комунікації між собою, а також з промисловими інноваційними підприємствами свого регіону.
Результатом роботи стала відкрита багатомовна платформа в Інтернеті, де публікується інформація про інноваційні підприємства, що є партнерами проекту, а також ідеї студентів, спрямовані на вирішення проблем цих підприємств.

Учасники відзначили, що в даний час відбувається кардинальна перебудова системи вищої освіти України. Університети і раніше тісно співпрацювали з промисловими підприємствами, навчаючи фахівців для їх сфери і розробляючи нові технології. Тепер же це явище має стати масовим і не обмежуватися лише технічною галуззю, а інститут вищої освіти, як осередок знань і наукового потенціалу, повинен стати найбільш плідним джерелом інновацій.

На подібних віртуальних платформах розміщується інформація, яка не завжди знаходить відображення у стратегіях, бізнес-проектах і подібних документах. Це – насамперед майданчики для комунікацій, які закладають основи для довгострокового співробітництва освітніх установ і підприємств.