SHE_8094

Урочисто-траурний мітинг, присвячений Дню пам'яті та примирення і 71-й річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, пройшов 6 травня в НТУ «ХПІ».

SHE_7875   SHE_7877

Щоб вшанувати пам'ять загиблих в роки війни, біля Меморіалу Слави зібралися сотні студентів, викладачів, представники адміністрації вузу. Захід відвідали ветерани-політехніки, учасники Другої світової війни: В. Т. Долбня, А. І. Христофоров і Є.М. Дегтярьов.Активну участь в мітингу взяли курсанти факультету військової підготовки НТУ «ХПІ».

SHE_8010   SHE_7864

«З перших днів війни викладачі та студенти Харківського політехнічного інституту активно захищали нашу Батьківщину: тисячі співробітників пішли на фронт, провідні професори працювали у вищих навчальних військових закладах — готували військові кадри, багато вчених університету займалися розробками нових видів озброєння, — зазначив ректор НТУ« ХПІ », професор Євген Сокол. — Ми завжди пам'ятатимемо подвиг наших ветеранів, завжди будемо на них рівнятися і ними пишатися. Я бажаю міцного здоров'я вам, дорогі ветерани, трудових успіхів, мирного неба над головою і рідної землі під ногами».

SHE_7874

71-у річницю Перемоги відзначили концертом, де творчі колективи Палацу студентів виконали, як пісні воєнних років, так і сучасні українські. Були показані і танцювальні номери.

Традиційним завершенням стала хвилина мовчання та покладання квітів до пам'ятника політехніків, які не повернулися з фронту.

SHE_8089   SHE_8109

  SHE_7946   SHE_8029  

Довідка:

Меморіал Слави встановлено на площі перед головним аудиторних корпусом НТУ «ХПІ» 23 серпня 1968 р. в день 25-річчя визволення Харкова від фашистських загарбників. Він споруджений в пам'ять про загиблих студентів і викладачів університету, які в роки Другої світової війни пішли на фронт захищати Батьківщину від німецько-фашистських загарбників.

SHE_8035