2

8 червня 2016 року в спорткомплексі НТУ «ХПІ» відбулося свято баскетболу. Урочистості були присвячені 25-річчю баскетбольного клубу (БК) «Політехнік» і його значним спортивним досягненням. У 2015–2016 рр. баскетбольна команда НТУ «ХПІ» стала чемпіоном ХХV Національного чемпіонату України з баскетболу серед чоловічих команд, а також срібним призером Студентської баскетбольної ліги України.

DSC_2157

«За ці роки« Політехнік» виростив багато спортсменів, деякі з яких сьогодні присутні на святі. Вони — гордість і золотий фонд ХПІ. Ми щиро вдячні губернатору Харківської області Ігорю Райніну і його заступнику Юлії Світличній, які піклуються про те, щоб студентський спорт розвивався у нашому місті і досягав таких значних висот», — зазначив ректор Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», професор Євген Сокол.

1DSC_2180   DSC_2183

Президент федерації баскетболу Харківської області Василь Зозуля нагородив кубками та медалями чемпіонату України (ЧУ) і Української студентської баскетбольної ліги (УСБЛ) гравців команди БК «Політехнік» та її керівника — заслуженого тренера України (ЗТУ) Валентина Кулібабу. Зокрема, Тимура Арабаджи відзначили, як кращого гравця, а Антона Рочняка — як кращого центрового чемпіонату України.

   DSC_2225   7

Також нагороди вручили ректору НТУ «ХПІ», професору Євгену Соколу, почесному ректору університету, професору Леоніду Товажнянському, проректору з науково-педагогічної роботи Юрію Сакарі, народному депутату України Анатолію Денисенку, професору кафедри фізичного виховання НТУ «ХПІ» Альберту Любієву, завідувачу кафедри фізичного виховання Леоніду Юшку, викладачеві кафедри, майстру спорту Сергію Храпову, лікарям БК Павлу та Микиті Болховитіним, директору Харківського обласного вищого училища фізичної культури і спорту (ХОВУФКС) Анатолію Попову.

DSC_2254

Крім того, були відзначені команди-призери Харківської обласної студентської баскетбольної ліги:

1-е місце — НТУ «ХПІ»;

2-е місце — ХНУ ім. В.Н. Каразіна;

3-е місце — ХНУРЕ.

DSC_2304DSC_2277   DSC_2287

Медалі чемпіонів України–2016 вручили першим тренерам дитячо-юнацьких спортивних шкіл (ДЮСШ), гравці різних поколінь БК отримали пам'ятні нагороди. Також провідних гравців команди БК «Політехнік» відзначили грамотами Харківської міської ради та Харківської обласної державної адміністрації.

На честь ювілею БК «Політехнік» пам'ятні медалі отримали всі, хто протягом 25 років надавав підтримку баскетбольному клубу НТУ «ХПІ» та брав активну участь у його розвитку.

Довідка:

Баскетбольний клуб «Політехнік» — учасник усіх Національних чемпіонатів України з баскетболу серед чоловічих команд. Він був організований в 1992 році з числа учнів ХОВУФКС і студентів НТУ «ХПІ». Сьогодні в його складі переважно вихованці баскетбольного клубу університету, дитячо-юнацьких спортивних шкіл Харкова (ДЮСШ–3,13, Авангард) і Харківській області (ДЮСШ міст Лозова, Красноград, Ізюм, Куп'янськ та ін.).

Склад головної команди баскетбольного клубу «Політехнік»:

Валентин Кулібаба — ЗТУ, головний тренер БК «Політехнік»;

Тимур Арабаджи — МС, бронзовий призер ЧС, чемпіон і призер ЧУ, кращий гравець ЧУ–2016 (вища ліга);

Антон Рочняк — МС, учасник Всесвітньої Універсіади і ЧЄ, чемпіон і призер ЧУ, кращий центровий ЧУ-2016 року;

Василь Сайнієв — МС, учасник Всесвітньої Універсіади, чемпіон і призер ЧУ;

Антон Михайлов — МС, учасник Всесвітньої Універсіади і ЧЄ, чемпіон і призер ЧУ;

Роман Козлов — МС, учасник ЧЄ, чемпіон і призер ЧУ;

Дмитро Сухар — КМС, чемпіон і призер ЧУ;

Євген Савченко — КМС, чемпіон і призер ЧУ;

Михайло Шарко — КМС, чемпіон і призер ЧУ;

Сергій Кузнецов — КМС, чемпіон і призер ЧУ;

Борис Павленко — КМС, чемпіон і призер ЧУ;

Віктор Колотилов — КМС, чемпіон і призер ЧУ;

Ілля Чугунов — КМС, чемпіон і призер ЧУ;

Герман Биканов — КМС, чемпіон і призер ЧУ.