Є_І_ СОКОЛ

На вечір 20 липня вступниками подано близько 12 500 заяв в цілому по університету, з них 1 400 — з першим пріоритетом. Таким чином, темпи прийому документів перевищують показники вступної кампанії 2015 року за аналогічний період.

Серед абітурієнтів — представники всіх областей України. «За кількістю заяв в наш вуз, безумовно, лідирує Східна Україна. Навіть незважаючи на зменшення кількості вступників з Луганської та Донецької областей, які завжди складали значну частину (близько 30%) студентів Політеху», — підкреслив ректор НТУ «ХПІ» Євген Сокол.

Як зазначив ректор, приймальні комісії університету працюють у дві зміни: вранці частина співробітників займається верифікацією і обробкою вже прийнятих заяв, а в другій половині дня відбувається основна робота з електронною базою даних (ЄДЕБО). Це пов'язано з перебоями в роботі оновленої системи електронної подачі заяв абітурієнтів, яка вперше була впроваджена цього року.

За словами Євгена Сокола, переваги нової системи електронної подачі заяв очевидні: вона полегшує абітурієнтам вступ і зменшує витрати, пов'язані з поїздками до вузів. Однак вступники часто втрачають можливість своїми очима побачити університет, поспілкуватися з викладачами і ознайомитися з умовами проживання в гуртожитках. Крім того, не у всіх населених пунктах у абітурієнтів є можливість ефективно скористатися інтернетом для подачі заяви.

Нагадуємо, що в 2016 році прийом документів йде зі змінами, пов'язаними з реформуванням системи вищої освіти в Україні: новий принцип розподілу бюджетних місць, подача заяв виключно в електронній формі, скорочення часу на подачу документів (з 11 до 27 липня), скасування позаконкурсного вступу до вузів, вступ за новим переліком спеціальностей.